Nikto vraj nevie prečo, ale funguje to. Stačí si privoňať k jablku, banánu, či hruške a chladničku, ktorú sa večer chystáte vyprázdniť, okamžite zatvoríte. V Amerike tento trik skúšali vedci na troch tisícoch dobrovoľníkov. Nechali ich vyhladovať a potom voňať ovocie! Za niekoľko mesiacov schudli priemerne až trinásť kíl. Ako je to možné? Výskumníci tvrdia, že vôňa oklamala ich mozog.

Menej televízie

Sú ľudia, ktorí prídu domov z práce o sedemnástej, zapnú si televízor a denne pri ňom preležia sedem hodín. Poznajú každý seriál aj reality šou, no neuvedomujú si, že za týždeň sa na gauči vyvaľujú skoro päťdesiat hodín, dva zo siedmich dní v týždni. Kto zníži počet sledovaných programov o polovicu a radšej sa vyberie na prechádzku, spáli denne až osemdesiat kalórií viac.

Zízajte na prsia

Toto ste počuli?: Desať minút zízania na pevné ženské prsia sa vyrovná pol hodine v posilňovni! Profesorka a medička Mary Charlsonová tvrdí, že pohľad na ne zvyšuje prísun pozitívnych myšlienok a muži si začínajú predstavovať ako by sa k nim dostali! Uvedomujú si, že musia dobre vyzerať, čo ich ženie do telocvične, kde určite schudnú! Samotné zízanie teda nikoho nezachráni, cvičenie už áno. Pravda, ak nežijete v Amerike, tam by vás kvôli tomu obvinili zo sexuálneho obťažovania...