Ako vplýva zima na vaše vlasy a tvár

Zimné počasie a suchý štipľavý vzduch vašej tvári a vlasom berú potrebnú vlhkosť. Predstavte si, že máte pred sebou dôležité stretnutie a v strede tváre vám svieti ošúpaný nos, či popraskané pery. Vlasy na tom nie sú o nič slávnejšie. Zostávajú suché, bez života, plné lupín a lámu sa. Čo je ešte horšie, veľmi často vypadávajú.

Ak si všimnete, že strácate viac vlasov ako obvykle, netreba zúfať. Na trhu našťastie existuje už mnoho liekov, ktoré vám pomôžu aj s týmto. Ak si nie ste istí, ako postupovať pri tomto chúlostivom probléme a nechcete ho riešiť v miestnej lekárni, produkty, ktoré potrebujete nájdete aj v online lekárňach. V pokoji si naštudujete, čo presne potrebujete a výber je často väčší, než vo vašej lekárni.

Hydratujte

Základ boja proti chladnému a suchému počasiu je hydratácia, a to hneď niekoľkými spôsobom. Na dostatočný prísun tekutín v zime často zabúdame, pritom je rovnako dôležitý, ako v lete. Poďakuje sa vám celé vaše telo, a to vrátane vlasov a tváre. Dôležité je však hydratovať aj lokálne, pomocou hydratačných krémov na tvár a správneho výberu hydratačnej kozmetiky na vlasy. Ak ste doteraz nepoužívali kondicionér, je čas začať. Správna hydratácia kondicionérom, prípadne olejmi, vám môže zachrániť vlasy.

Vitamíny a proteíny

Okrem prísunu tekutín, je dôležité aj to, ako sa stravujete. Vlasy v zime zbožňujú vitamín A, ktorý podporuje zdravú tvorbu mazu, čím bojuje proti suchým vlasom. Vitamín E zas pomáha produktivite korienkov tým, že sa stará o cirkuláciu krvi. Nie len vlasy, ale aj vaša pleť sa vám poďakuje za diétu bohatú na proteíny a zinok. Tak dodáte vašej pleti lesk a zabezpečíte, že všetko bude fungovať ako má aj v zimnom počasí.

Ilustračné foto
Zdroj: pexels.com

Vyvarujte sa vysušovaniu

Okrem prevencie a snahy odvrátiť účinky, sa pravdaže treba aj uistiť, že ich naopak nepodporujete. Možno nechtiac robíte veci, ktoré vám škodia. Základom pre vaše vlasy je nepoužívať tepelnú úpravu. Ponáhľate, a tak si vlasy vysušíte fénom, a možno ich práve dnes potrebujete perfektne rovné a tak použijete žehličku. Aj so správnou ochranou vám tieto prístroje zanechávajú slabé, suché a krepovité vlasy. Ak môžete, úplne najlepšie je nechať vaše vlasy vyschnúť prirodzene. Pokiaľ si to môžete dovoliť, je vhodné v zimných mesiacoch zvážiť aj menej časté umývanie vlasov.

Základom pre pokožku je zas výber čistiaceho prípravku. Mnohé čistiace gély na tvár a mydlá agresívne vysušujú, čím poskytujú opačný efekt, než v zime chcete. Ak zistíte, že je vaša pokožka napriek všetkému nadmerne suchá, zrejme je čas zmeniť váš obľúbený prípravok na čistenie tváre.