Baran

Ak ste narodená v tomto znamení, máte silný organizmus, takže choroby sa vám vyhýbajú. S pribúdajúcim vekom vás však trápia bolesti hlavy a vysoký krvný tlak . Ak má baran horúčku, tak len krátku, no o to vyššie stúpa ortuť teplomera. Sebe aj ostatným vyrábate stresové situácie, takže sa vystavujete duševnému napätiu a hrozí vám mozgová porážka alebo infarkt. Trápia vás tiež kožné a infekčné ochorenia. Nie ste veľkým zástancom zdravej výživy, no skúste aspoň jedlá viac dochucovať petržlenovou vňaťou, žeruchou či púpavovým medom.

Býk

Býci majú odolný organizmus, ale sklony k priberaniu, ktoré súvisia so žalúdkom. Mali by ste si dávať pozor, aby ste si neprivodili vredy. Často vás trápi aj zapálené hrdlo, preto sa vyhýbajte prievanu a chladu. Ak ste chorá a infekcia sa rozšíri ďalej do tela, najčastejšie vám napadne obličky. V strave obmedzte príjem fosfátov, teda údeniny, colové nápoje a tavené syry. Začnite piť čaj z ľubovníka, ktorý má antidepresívne účinky.

Blíženci

Zdravie tohto znamenia je rovnako nestále a náladové ako vaša povaha. Práve tým, že máte dve tváre, si sama privolávate mnoho stresových situácii, ktoré sa odrazia aj na vašom celkovom stave. Nerobí vám dobre vlhko, chlad ani prievan. Nie ste taká odolná ako si o sebe myslíte. Často chorobu z nerozvážnosti prechodíte a potom sa vám vráti. Blíženci sú náchylní na bronchitídu, zápaly tráviaceho traktu aj reumatizmus. Vhodným športom je pre vás plávanie, stravu zas doplňte o jogurty, chren a žihľavový čaj.

Rak

Čím je rak starší, tým je na tom zdravotne lepšie. Súvisí to s vašou citlivou povahou, ktorá vás v mladosti dostávala do nepríjemných situácii. Vaša plachosť sa odzrkadľuje na poruchách trávenia, alebo skôr vylučovania, ale tiež na bolestiach hlavy. Často mávate problémy s prsiami, preto by ste si ich mali pravidelne sama vyšetrovať. Telu tiež dodávajte fluór, aby sa vám netvorilo toľko zubných kazov.

Lev

Kráľ zvierat je známy svojou energiou, ktorá súvisí aj so zdravím. Z chorôb sa vďaka nej rýchlo dostanete a takmer žiadne vás netrápia chronicky. Práve naopak, ochoriete často nečakane, aj horúčky dostanete zo dňa na deň. Pozor si dávajte na srdcové ochorenia a bolesti chrbtice. Problém vám robia aj ťažké jedlá, ktoré zaťažujú žlčník a pankreas. Najlepším liekom je pre vás spánok, počas ktorého opäť načerpáte energiu. Potrebujete vitamíny, no dosť to podceňujete a nechce ich brať v tabletkách. Tak si aspoň doprajte poriadne vyváženú a bohatú stravu.

Panna

Panny sú citlivé na poveternostné zmeny, ktoré vám spôsobujú pokles nálady aj bolesti hlavy.
Všetky stresy prežívate cez tráviaci trakt. Črevá vám pracujú veľmi nevyrovnane. Celkovo je vaša telesná schránka slabá, je pre vás vhodné posilňovať, aby ste nepôsobili tak krehko. Jedzte častejšie a menej, nezabúdajte na vitamín B.

Váhy

Takmer vždy dokážete blížiacu sa chorobu na sebe odpozorovať. Pre váhy je totiž typické, že vás pár dní pred prepuknutím virózy bolí hlava. A tá vás veru nebolieva často. Problémy máte skôr s kožnými chorobami, ktoré vám často spôsobuje dlhodobé užívanie liekov. Typické sú pre vás zápaly močového mechúra a bolesť v oblasti vaječníkov. Napraviť to môže lipový a harmančekový čaj. Mávate narušenú rovnováhu kyselín a zásad, preto skúste sódu bikarbónu.

Škorpión

Škorpiónky sú viac ako ktokoľvek iní náchylné na pohlavné choroby! Navyše, pre vašu povahu sú typické milostné avantúry, takže si o gynekologické problémy doslova koledujete. Okrem týchto problémov pozor aj na mechúr a konečník. Ďalej u vás nie sú výnimočné nosné polypy a celkovo dýchacie problémy. Najväčším problémom je však vaše duševné zdravie. Ak vás v detstve rodičia neviedli citlivo, mohli ste si vytvoriť traumu na celý život. Pretože hoci ste navonok silné, vo vnútri to tak celkom nie je. Do jedálnička zaraďte bazalku a jablčník. V staršom veku môžete mať sklony k priberaniu, preto jedzte zdravú stravu.

Strelec

Toto znamenie sa spája s dolnou časťou tela, teda so sedacími svalmi, bedrami, stehnami či krížami. Ak máte niekedy úraz, väčšinou je to práve v týchto častiach tela. Choroby rady liečite liekmi, zoberiete si akýkoľvek, len aby sa vám uľavilo. Potom však môžete mať oslabenú pečeň, o čom ani neviete, keďže tá nebolí. Cez pečeň sa však filtruje krv a ak to podceníte, môžete mať vo vyššom veku problémy so srdcom a cievami. Mali by ste piť veľa rôznych minerálok, vyhýbať sa koreneným jedlám a piť bylinkové čaje, ktoré podporujú trávenie.

Kozorožec

Ak ste sa narodili v tomto znamení zverokruhu, nehrozia vám žiadne náhle choroby. Naopak, ochorenia u vás vznikajú pomaly a liečite ich dlhodobo. Typickým príkladom toho je reuma, ktorá kozorožcov postihuje pomerne často. Máte tiež citlivé uši, preto dávajte pozor, aby ste v starobe úplne neohluchli. Často mávate problém s nohami, ľahko sa vám lámu kosti alebo vás trápia kolená. Okolie vás často považuje za hypochondrov, pretože sa neustále na niečo sťažujete. Prestaňte byť taká neurotická a stratia sa aj vaše ťažkosti s trávením. Vo všeobecnosti sa kozorožci dožívajú vysokého veku, aby to tak bolo aj u vás dodávajte organizmu ovocné a zeleninové šťavy a doplňte stravu o vápnik a fosfor.

Vodnár

Vodnári žijú v rýchlom tempe a do všetkého sa púšťajú s nadšením. Môžete byť preto náchylná na žalúdočné problémy, dýchavičnosť a hrozí vám aj odpadnutie. Ženy narodené v tomto znamení majú často problémy s kŕčovými žilami. Máte zlý krvný obeh, preto vás trápia studené ruky a nohy. Pozor si dávajte aj na oči, ktoré sú citlivé na infekcie a zápaly. Do jedálnička zaraďte viac ovocia a zeleniny, najmä v surovom stave a rozhodne začnite cvičiť, aj keď vám fyzické aktivity nie sú veľmi po chuti.

Ryby

Citlivé rybky majú často sklony k pesimizmu, ktoré riešia s pohárikom v ruke. V tomto znamení je narodených najviac alkoholikov! Neopúšťajte sa a zvládnete všetko, aj choroby,. Prestane vás trápiť vnútorná triaška a zlepší sa vám trávenie. Okrem toho máte zlé držanie tela a nábeh na ploché nohy. Potrebujete dostatok železa, zvlášť po menštruácií. Chýba vám aj jód, ktorý si môžete doplniť rybami a minerálkami.