Zelený (mladý) jačmeň je nehybridná odroda jačmeňa, ktorú pestujeme v špecifických podmienkach na najčistejších miestach našej planéty (konkrétne na ploche bývalého sladkovodného jazera v americkom Utahu) a žneme a sušíme špeciálnymi metódami tak, aby v ňom ostalo zachované maximálne množstvo pre telo prospešených látok.

Spomaľuje starnutie buniek

Pri užívaní mladého jačmeňa dochádza k zvýšenej tvorbe kolagénu, ktorý omladzuje našu pokožku. Taktiež pôsobí ako liek pri mnohých kožných ochoreniach a ekzémoch.

Trávenie a spaľovanie tukov

Užívaním zeleného jačmeňu sa upokojuje črevná mikroflóra. Chlorofyl má vplyv na zlepšenie žalúdočnej steny. Rýchlejšie spaľovanie tukov je spôsobené enzýmom, ktorý podporuje činnosť štítnej žľazy.

Posilňuje imunitný systém

Množstvo vitamínov, ktoré zelený jačmeň obsahuje sa pozitívne odrážajú na našom zdraví. Po jeho užívaní sa budete cítiť vitálnejšie, chrípky a prechladnutia, ktoré sú v zimnom období také časté vás začnú obchádzať. Pri stresujúcom životnom štýle je výborným prínosom energie. Pokiaľ trpíte únavou, skúste siahnuť po tomto doplnku.

Krvný obeh

Látky ako železo, draslík či kyselina listová majú priaznivý vplyv na tvorbu červených krviniek. Sú prospešné pri srdcovocievnych ochoreniach a znižuje výskyt infarktu .

Neviete ako ho užívať?

Odporúčané dávkovanie jačmeňa je dva až trikrát denne 1 čajovú lyžičku extraktu rozmiešať vo vode alebo v šťave. Deťom stačí dávka polovičná. Starší ľudia nech naopak dávkovanie zvýši. Ľudia chorí alebo trpiaci prekyslením môžu dávku znásobiť. Rozmiešajte prášok v pohári vody na požadovanú koncentráciu. Na nápoj si postupne zvykajte. Čoskoro si na trávny chuť zvyknete a obľúbite si ju pre jej osviežujúce schopnosti.

Jačmeň pijeme nalačno. Vždy myslite na to, že pijete rastlinnú miazgu, oplývajúcu životom. Pitím roztoku sa určité zložky Mladého jačmeňa vstrebávajú už v ústach. Ak pijete Mladý jačmeň ráno na lačný žalúdok, extrakt oživí myseľ a rozprúdi krv rovnako ako káva. Súčasne telu dodá výživné látky na celý deň namiesto kyselín a kofeínu.

14.06.2019