Brnenie nášho tela v podobe imunitného systému nás chráni pred enormným množstvom rôznych vírusov, baktérií, húb či parazitov. Jeho súčasťou sú aj fagocyty, ktoré v tele striehnu na spomenuté patogény nachádzajúce sa v ovzduší. Keď na nich narazia, použijú svoje špeciálne proteíny na to, aby sa na nebezpečných votrelcov prichytili a zjedli ich. Takto pohltené patogény sú potom vo vnútri fagocytov zneškodnené. Ak sa však niektoré nechcené mikroorganizmy prebojujú cez náš ochranný štít, môžu podnietiť vznik ochorení. Je preto v našom záujme, aby bol náš imunitný systém vitálny a silný.

Základné pravidlo silnejšej imunity: starajte sa o svoje telo ako celok

K posilneniu imunity nestačí iba ráno prehltnúť všetky rôzne vitamíny. Potrebujete výdatný spánok, nutrične kvalitnú stravu aj správny pohyb, ktorý posilní vaše srdce. „Takmer každý orgán v tele sa svojou špecifickou mierou zúčastňuje na práci imunitného systému tým, že hľadá, konfrontuje a eliminuje potenciálne “hrozby”. Ak svoje telo preťažujete a nedáte mu príležitosť na oddych a regeneráciu, prejaví sa to jeho oslabenou obranyschopnosťou,“ vysvetľuje MUDr. Boris Bánovský, medicínsky riaditeľ piešťanskej kúpeľnej siete hotelov Ensana.

Kúpeľný pobyt je ideálny nabíjač imunity

Regeneračným pobytom v cudzom prostredí uniknete zo stereotypu a oddýchnete si od každodenných myšlienok. Neoceniteľným plusom kúpeľného pobytu v porovnaní s obyčajnými výletmi však je, že tento oddych riadia ruky profesionálov, ktorí sa roky zaoberajú zdravím. Každá procedúra, aktivita aj zloženie stravy má svoj význam a prispieva k celkovej zdravotnej pohode.

Ilustrčné foto.
Ilustrčné foto.
Zdroj: Ensana Health Spa Hotels

Prírodné liečebné kúpele Piešťany ponúkajú túto jeseň špeciálny balíček na naštartovanie a podporu imunity, vystavaný odborníkmi. Kombinuje účinné liečivé zdroje – termálnu minerálnu vodu a bahno – a tradičné liečebné procedúry Kúpeľov Piešťany. Vyskúšate si oxygenoterapiu, termálny minerálny kúpeľ aj pobyt v soľnej jaskyni. Viac informácií a možnosť rezervácie pobytu v jednom z hotelov Ensana na piešťanskom Kúpeľnom ostrove nájdete na www.ensanahotels.com/sk.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Ensana Health Spa Hotels