Od nepamäti ľudia túžili vymyslieť elixír dlhovekosti, lásky či krásy. Nie je preto prekvapením, keď známe topmodelky, ktoré sú pre ostatné ženy vzorom, stoja práve za vznikom takýchto elixírov.

Raňajky v kúpeľni

Asi prvou z radov modeliek, ktoré sa môže pochváliť vlastným elixírov, je austrálska topmodelka Elle Macpherson (55). Počas jej úspešnej kariéry ju prezývali „The Body“, teda „Telo“ a aj v zrelom veku ostáva svojej povesti z mladosti verná. Teraz, v modelingovom dôchodku, sa propagátorka zdravého životného štýlu podieľala na vývoji Super elixíru, prémiového výživového biodoplnku stravy s podielom vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Tento prírodný produkt bol namiešaný tak, aby zmierňoval dosah stresu, únavy a predčasného starnutia na telo a prispieval k celkovému zlepšeniu vzhľadu pleti. Doplnok stravy je vo forme prášku a odporúča sa každé ráno zmiešať dve čajové lyžičky so studenou filtrovanou alebo kokosovou vodou, džúsom či smoothie. Keďže dodáva energiu, má sa konzumovať ráno alebo v prvej polovici dňa, určite nie pred spaním.

Tak postupuje v starostlivosti o svoj vzhľad aj herečka Zuzana Vačková (50). Má rituál, ktorý robí každé ráno. „Začala som raňajkovať v kúpeľni,“ prekvapuje. Ide o výživové doplnky, ktoré pomáhajú ku kráse. „Ráno si popri tom, ako sa krémujem, hodím šotík. Idem teda na to nielen zvonku, ale aj zvnútra,“ smeje sa pri odpovedi na otázku, ako sa stará o svoju krásu.

Šotík na krásu si Zuzana Vačková dopraje každé ráno v kúpeľni.
Šotík na krásu si Zuzana Vačková dopraje každé ráno v kúpeľni.
Zdroj: Michal Šebeňa