Môžete ich zakryť dlhšími rukávmi, sústrediť pozornosť na pevné brucho alebo dlhé nohy, no len do chvíle, kým si nedáte tielko alebo šaty s ramienkami. Vtedy už pozornosť nikam neodvediete. Aspoň ja to mám tak, keď vidím ženu, ktorá má ovisnutý triceps, krajšie povedané, „netopierie ruky“.

Pavlína inšpiruje

Ešte pred tromi rokmi som si myslela, že mňa sa tento problém rozhodne týkať nebude, a tak som sa pred letom pri všetkých cvičeniach sústreďovala hlavne na zadok, brucho či stehná. Keď som však pred dvomi rokmi trošku schudla, blížila sa oslava narodenín s prvým číslom 5 a žiadny uhol v zrkadle už nezakryl škaredú kožu pod ramenami. Najprv som chcela vyhodiť všetky zákerné šaty a tričká, ktoré nemajú rukávy.

Potom som sa rozhodla, že si vygúglim všetky krásne ženy v mojom veku, ktoré obdivujem, a pozriem sa, ako to majú ony. Narazila som na Pavlínu Pořízkovú, ktorá je veľká fanúšička zdravej stravy aj pestovania kultu zdravého tela, a zistila som, že si k peknej postave predsa len trochu pomáha. Okrem toho, že cvičí jogu, asi pochopila, že každá máme na tele problémovú partiu, preto nedá dopustiť na zázrak menom Em­sculpt Neo.

Pavlína Pořízková využíva prístroj, ktorý máme už aj na Slovensku.
Zdroj: instagram Pavlína Porizkova

Doktorka Slavomira Feix, ktorá má prístroj vo svojej ambulancii, ma s úsmevom upozornila, že som sa rozhodla spevňovať najťažšiu časť tela. „Na zadku či bruchu vidia ženy zmeny už po druhom ošetrení, pri pažiach je dôležitá aj genetika, čo znamená, že výsledok sa u niekoho dostaví skôr, u iného treba aj viac procedúr než štyri,“ vysvetľuje.

Svalovica ako po cvičení

Nevadí, idem do toho. Najprv meranie, fotenie, potom ma milá sestrička položí na ležadlo a na ruky mi z jednej aj druhej strany umiestni hlavice. Paráda, hovorím si, ale len do minúty, kým nezapne prístroj. Ruky mi vyskakujú pod vplyvom nábojov hore-dole a už teraz mi je jasné, že budem mať svalovicu ako hrom.

Jedna procedúra trvá dvadsať minút a vraj zodpovedá 20-tisíc sťahom svalov. Cítiť to. V ruke počas „cvičenia“ neudržím ani mobil, ktorý mi zazvoní. Po prvej kúre ani po druhej zmeny nevidím, no priznávam, že po tretej som sa už pred zrkadlom zvŕtala viac a dva týždne po štvrtej procedúre som sa rozhodla kúpiť si nové ramienkové šaty. Spolu so sestričkou sme si pozreli fotky pred a po a uznali sme, že zmeny sú viditeľné.

Pridala som cvik

Priznávam, že som počas celého cvičenia s prístrojom pridala do svojho tréningového plánu pár klikov na doma a jednoduché cviky na ruky, ktoré som našla pod názvom „povadlé paže“.

Som typ, ktorý sa hýbe pravidelne, okrem jogy si dávam dlhé prechádzky so psom, „skialp“, kde-tu plávanie a zázračným prístrojom som neverila. Teraz o zmene rozprávam nadšene všetkým kamoškám. A stačí tak málo!

Pozor na lacné náhrady

Špás to vôbec nie je lacný a nie je ani pre tých, ktorí môžu hodiny tráviť vo fitku. Moje kamarátky s úsmevom hovoria, že si podobnými procedúrami platia čas, čo je tak trošku pravda.
Celá séria 4 ošetrení stojí 2 400 eur, no na internete môžete nájsť aj superponuky za 30 alebo 80 eur. „Je mnoho napodobenín tohto prístroja, ktoré vyzerajú rovnako a dokonca pracujú na rovnakom princípe, ale keď to poviem veľmi zjednodušene, pri falošných prístrojoch dostávate do tela magnetické impulzy s oveľa nižšou energiou, čiže aj keď cítite nejakú kontrakciu, je to skôr povrchové, impulz nepreniká do hĺbky svalu ako pri tejto novej generácii originálu,“ vysvetľuje MUDr. Slavomira Feix, no uznáva, že dnes si naozaj môže každý vybrať.

Dá sa vyhodiť do luftu 500 eur za lacnejšie verzie, ktoré želaný efekt neprinesú, ale je možné našetriť si aj na kvalitné ošetrenie, kde sú výsledky vďaka výskumu a klinickým štúdiám garantované. Procedúru schválila americká vládna agentúra FDA, prístroj je certifikovaný na pomoc pri regenerácii a výstavbe svalstva po zraneniach hlavne u športovcov, pri rôznych svalových slabostiach aj na redukciu tuku pri obezite… Nie je to teda len drahý vrtoch, ale naozaj pomáha v boji s vankúšikmi.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.