Možno si pri pohľade na mňa poviete, že o akých vráskach to píšem. Aj ja som si donedávna, ešte ako dvadsaťsedemročná myslela, že nemám až toľko rokov, aby som musela pravidelne navštevovať kozmetičku. Odborníčky ma okamžite vyviedli z omylu. Vraj žena by mala už od dvadsaťpäťky pravidelne, teda aspoň raz mesačne, podstúpiť ošetrenie pleti.

Nehovorím o žiadnych estetických zákrokoch, ale o klasickej masáži tváre a dekoltu či prečistení pleti a doplnení vitamínov. Kozmetička Timea Szomalaiová ma vo svojom salóne očarila netradičnou novinkou. Náhodne som na jej kozmetickom stolíku zbadala akúsi masku. Bielu a trochu strašidelnú. Zvedavosť mi nedala a začala som sa jej vypytovať, až som sa rozhodla, že to vyskúšam a podelím sa o to s vami. Fotograf, ktorý moju reportáž fotil, sa smial, že som ako z filmu Mlčanie jahniat a že už len tie zábery vás musia pobaviť.

Naniesla kolagénové sérum.MICHAL SMRCOK

Ako na diskotéke

Po tom, čo mi kozmetička Timea vysvetlila, na čo všetko má táto maska vplyv, neváhala som a okamžite som túto terapiu chcela podstúpiť. „LED terapia je jednoduchý, ale veľmi efektívny spôsob starostlivosti o pokožku. Táto metóda ošetrovania pleti využíva rôzne typy LED lúčov. Funguje ako vypínač pleti, zlepšuje jej jemnosť, prispieva k lepšiemu vyživovaniu, spevneniu a omladeniu. Eliminuje vrásky, urýchľuje hojenie rán po operáciách a zjemňuje textúru jaziev,“ vymenovala kozmetička niektoré celkom lákavé benefity. 

Zjemnila mi aj jazvu

Po vstupe do salóna ma privítala príjemná hudba a vonné sviečky. Na kozmetickom kresle si ma kozmetička pripravila – odlíčila ma a urobila mi s krémom povrchové čistenie pleti. Následne mi naniesla kolagénové a hyalurónové sérum, aby malo ošetrenie maskou lepší účinok.

Potom mi nasadila LED masku a upozornila ma, že nesmiem otvárať oči. Počas terapie mi manuálne prepínala osvetlenie masky, LED lúče teda menili farbu.

MODRÉ svetlo bojuje s pórmi a akné.MICHAL SMRCOK

Každý lúč má svoje účinky. To, akej farby lúče moja pleť potrebovala, zhodnotila kozmetička. Celá terapia trvá v priemere asi tridsať minút. Napriek privretým viečkam som jemne videla, ako prepína farby lúčov, a zároveň som cítila, ako mi maska ohrieva tvár.

„Červené svetlo stimuluje regeneráciu kožného tkaniva, pretože zvyšuje produkciu kolagénu v pokožke a stimuluje fibroblasty, čo vedie k spusteniu regeneračných mechanizmov. Žlté svetlo lieči začervenania, má detoxikačné a vyhladzujúce účinky a zlepšuje lymfatickú aj krvnú cirkuláciu.

Modré svetlo sa zase používa pri liečbe rozšírených pórov a akné, pretože má antibakteriálne a čistiace účinky, čím redukuje množstvo kožného mazu a zreteľne zlepšuje vzhľad mastnej pleti,“ objasnila nám Timea podrobnejšie účinky. Mne zvolila červené a modré svetlo.

Farebné svetlo naozaj zabralo. Po terapii je moja pleť jemnejšia, rozjasnenejšia a dokonca aj jazva, ktorú mám na brade, akoby bola svetlejšia.

Priznám sa, že jediné, čo mi trochu prekážalo, bolo, že som nemohla otvoriť oči, ale asi každý má nejakú svojskú fóbiu...

ČERVENÉ svetlo regeneruje kožné tkanivo.MICHAL SMRCOK

Zázračná maska

 • minimalizuje viditeľné linky a vrásky pokožky
 • zlepšuje tonizáciu a napätie pleti
 • aktivuje fibroblasty, stimuluje novotvorbu kolagénu v pokožke
 • znova naštartuje prirodzenú kolagénovú aktivitu
 • zlepšuje vzhľad pleti po slnečnom žiarení
 • zlepšuje krvnú cirkuláciu v koži
 • pomáha znižovať produkciu melanínu, ktorý je príčinou hnedých stareckých škvŕn
 • podporuje výživu pokožky zvnútra
 • zlepšuje vzhľad nerovnomernej pigmentácie pokožky
 • zmenšuje zhrubnutie kože
 • redukuje veľkosť kožných pórov
 • stimuluje a aktivuje metabolické funkcie kožných buniek
 • podporuje vyhladzovanie kožných štruktúr
 • spomaľuje degeneráciu pokožky spôsobenú vekom
 • redukuje viditeľné začervenania pokožky