Zostali vám po Halloweene zásoby tekvíc? Využite ich na tekvicovú diétu. Tekvica je ideálna potravina. Je krásna, takže sa dá využiť ako dekorácia, no je aj lahodná, zdravá a nízkokalorická. Jednoducho, je skvelá pre každého, kto chce schudnúť. Veď sa z nej dajú vyrábať dokonca aj bezkalorické špagety.

Dyňové špagety

Potrebujte na ne špagetovú dyňu. Môžete ju uvariť alebo upiecť. Iba ju rozpoľte, posoľte a pokvapkajte olivovým olejom. Dajte ju na papier na pečenie rezom nadol a pečte, kým nezmäkne. Trvá to asi pol hodiny. Potom ju nechajte trochu vychladnúť, lyžicou vydlabte stred a jadierka a potom vidličkou oddeľujte dužinu, ktorá sa rozpadne na vlákna podobné špagetám. Môžete ich zjesť s ľubovoľnou omáčkou.

Pre milovníkov raw stravy si môžete vyrobiť špagety zo surovej cukiny. Potrebujete na to špagetovač, ale postačí aj obyčajná škrabka na zemiaky. Získate pevné zeleninové rezance, ktoré stačí pokvapkať olivoým olejom a posoliť a oni trochu zmäknú. Jesť ich môžete priamo, alebo s omáčkou podľa vlastnej fantázie.