V rakúskom regióne Korutánsko, ktoré leží asi päťsto kilometrov od Bratislavy, je hitom pobyt v sene. Na jeho liečivé účinky na ľudský organizmus tu stavilo viacero rodinných hotelov. Trávu, ktorú Rakúšania používajú na liečbu reumy a podporu látkovej výmeny, nakosili v lete na horských pasienkoch. Rastie a kvitne na nich až stodvadsať druhov tráv a kvetov.

Uvoľňuje svalstvo

Do vane s teplou vodou vám vložia vrecúško s bylinami, medzi ktorými odporúčajú vydržať aspoň dvadsať minút. Po kúpeli si oddýchnete v drevenej posteli plnej sena. Táto procedúra uvoľňuje chrbtové svalstvo, prečistí dýchacie cesty a vraj povzbudzuje aj sexuálnu túžbu!

Rakúsko je rajom netradičných procedúr.
Rakúsko je rajom netradičných procedúr.
Zdroj: austria.info

V zemiakových šupkách

Alpské wellness hotely v Rakúsku ponúkajú aj dupanie po sene v šope alebo skok do vývaru zo zemiakových šupiek. Pri všetkých vraj pookrejete, no s prázdnou peňaženkou sem nechoďte. Relaxačný pobyt na štyri noci v jednom z takýchto hotelov stojí takmer 3-tisíc eur pre dvoch! A za tie prachy si môžete zaskákať aj doma na gauči, keď ho polámete, aj tak vám ešte čosi z ušetrených peňazí zvýši...