Aj vy patríte medzi tých, čo na cestách strávia „pol života“ a ich jedálničkom sú bagety či sendviče z púmp? Určite ste si v tom prípade všimli, že istá sieť čerpacích staníc prišla nedávno s vynovenou ponukou týchto rýchlych jedál, za ktorými stojí špičkový odborník. Spojili sa so šéfkuchárom Branislavom Križanom, aby im pomohol posunúť gastronomický zážitok na čerpacích staniciach na vyššiu úroveň. Či sa mu to podarilo, môžete otestovať priamo na týchto čerpacích staniciach, no vychýrený šéfkuchár sa s nami podelil o recept na jednu z pochúťok. Prvou, ktorú pre hladošov na cestách vymyslel, je lososová bageta, ktorá pozostáva z pečiva zo špaldovej múky a iný rozmer jej dáva aj guacamole plnka skombinovaná s wasabi majonézou. Spojenie obľúbenej ryby a dresingu harmonicky dopĺňa čerstvá chrumkavá zelenina ako je uhorka, reďkovka a rukola.

Delikátna chuť hovädzieho mäsa v čerstvej žemli vám spríjemní chvíle na pikniku.
Delikátna chuť hovädzieho mäsa v čerstvej žemli vám spríjemní chvíle na pikniku.
Zdroj: Profimedia

Druhým snackom je bochník plnený trhaným bravčovým mäsom. Táto receptúra je inšpirovaná obľúbeným streetfoodom. Ponúka šťavnato upečené marinované bravčové mäso, ktoré dokážete oddeliť aj vidličkou. Jeho chuť podčiarkuje barbecue majonéza a dopĺňa ju zeleninová príloha v podobe fialovej kapusty, mrkvy a jarnej cibuľky. Práve túto žemľu si teraz môžete pripraviť aj sami doma a recept šéfkuchára využiť pri príprave občerstvenia ak sa chystáte piknikovať, či na výlety do prírody.

Trhané bravčové v žemli

Suroviny: Flagutte Toscana 85g-1ks, Barbeque majonéza 20g, Bravčové mäso trhané 80g, Mrkva strúhaná 15g, Kapusta fialová strúhaná 15g, Jarná cibuľka 5g, žemle

Postup: Bravčové mäso roztrháme vidličkou a odstránime prípadné šľachovité a mastné časti. Polovicu žemle natrieme Barbeque majonézou, uložíme trhané bravčové mäso. Pridáme jarnú cibuľku, kapustu a nastrúhanú mrkvu. Žemľu uzavrieme druhou polovicou.

Postup prípravy žemle s trhaným hovädzím mäsom
Postup prípravy žemle s trhaným hovädzím mäsom
Zdroj: OMV Slovensko

Viac fotografií nájdete v našej galérii.