Špičkový vedec Peter Celec pre Denník N povedal, že slovenskí lekári, ktorí pred časom húfne odišli do Nemecka, sa ho pýtajú, či riešime epidémiu svrabu, osteoporózy alebo skorbutu, keď vidia, čím všetkým liečime.

Zázrak sa nekonal

Internista Milan Kulkovský, primár nemocnice v Považskej Bystrici, priznáva, že zázrak po podaní ivermektínu sa nekonal. Napriek tomu ho pacientom so zápalmi pľúc podávajú, pretože si to vyžadujú aj ich príbuzní. Primár je však presvedčený, že ivermektín by sa mal predpisovať v ambulanciách ľuďom v počiatočných fázach ochorenia a ako prevencia po kontakte s chorým.

Všeobecná lekárka Etela Janeková vyzýva kolegov, aby ho chorým predpisovali pri nástupe príznakov maximálne na 5 dní. „Teším sa a dúfam, že nám všetkým pomôže,“ zverila sa na Facebooku.

Doktor Peter Lipovský, všeobecný lekár pre dospelých z Miloslavova, hovorí, že nebude robiť pokusy na ľuďoch klinicky neovereným liekom. Jeho kolegovia z Británie, Fínska, zo Španielska, z Nemecka, zo Švajčiarska a z iných krajín mu hlásia, že sa tam ivermektín nepoužíva a vyzerá to, že budeme Európe na smiech. Navyše, nechce sa mu riskovať žalobu pacienta, ak by sa mu niečo stalo...

Pokračovanie na nasledujúcej strane.