ŽILETKY

Hoci dnes je v móde chodiť aj „na prírodno“ a najmä mladé dievčatá nechávajú chĺpky rasť vlastným životom, stále je veľa žien, ktorým sa páči hladká depilovaná pokožka. Ideálne nepodráždená a aby každý druhý deň riešili, či nemajú na nohách rastúce strnisko. Aké majú možnosti?

Holenie nôh
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Nikdy sa nehoľte tupým ostrím! Žiletky na jednorazové použitie používajte skutočne iba raz a investujte do vyššieho počtu čepelí. Ide predsa o vaše telo a nechcete si ničiť pokožku. Raz za čas si urobte píling. Nohy budú krajšie, hladšie a holenie jednoduchšie. Ideálne nie tesne pred holením, nech pokožku nedráždite. Snažte sa holiť po kúpeli, keď sú chĺpky mäkšie. Používajte penu alebo gél na holenie, nikdy nie mydlo alebo holenie „nasucho“. Vhodným variantom sú žiletky, ktoré majú okrem čepelí prúžok s gélom. Hovorí sa, že po oholení začnú chĺpky rásť silnejšie a bude ich viac. Nie je to pravda. Fáma vznikla preto, že každý chlp sa na konci zužuje, takže ak ho skrátime, na povrchu zostane jeho silnejšia časť.

Pozitíva vs. negatíva

Holenie môže byť praktické a šetrné k pokožke. Problém je, že chĺpok sa odstráni len na povrchu a niekedy ho opäť vidieť už po dvoch dňoch. Dorastajúce „strnisko“ môžete niekedy dokonca cítiť už večer, pretože žiletka chĺpok len odreže a pôsobí hrubo a pichľavo. Mnohé ženy majú problémy s ich nepríjemným zarastaním, čo pomôže vyriešiť aplikácia detského púdru.