Nebojte sa pritlačiť

Z ponuky kovových a plastových jej najviac vyhovuje medená, ktorú má vždy v cestovnej výbave. Ak ju náhodou zabudne doma, na čistenie nerezignuje a pomôže si aspoň lyžičkou. „Nie je to však ono,“ netají a pridáva návod, ako škrabku používať: „Začnite tak ďaleko, ako môžete. Zaoblený koniec škrabky položte na koreň jazyka, prstami pridržujte kraje a krátkymi ťahmi sťahujte dole. To, čo bude na škrabke, opláchnite a opakujte podľa potreby. A nebojte sa pritlačiť.“

Bez kefky je nanič!

Na Olginu osvetu zareagoval aj stomatológ, ktorý však zdôraznil, že používať škrabku a nestarať sa poriadne o zuby je zbytočné. Je to vraj ako krémovať si topánky zababrané od blata. Dôležité je mať v kúpeľni nielen tradičnú kefku, no dennodenne používať aj medzizubné kefôčky, ktorými si vyčistíte priestor medzi zubami a prekrvíte ďasno. Je to veľmi dôležité, ak sa chcete vyhnúť nielen zubnému kazu, ale i paradentóze. Pri takto ošetrenom chrupe je potom škrabka už len dôležitou čerešničkou na torte.

Menzelová mu dala za pravdu: „Bez medzizubnej kefôčky sa už nezaobídem. Ale večer. A hovorím si, aká je škoda, že to trebárs nevedela moja mama, keď som bola malá. Ale vtedy nič také jednoducho nebolo alebo sme o tom možno nevedeli,“ vysvetlila, prečo robí osvetu, a neváhala zverejniť fotku so škrabkou v ústach.

Olga Menzelová
Zdroj: Instagram Olga Menzelová

Olga Menzelová si bez škrabky na jazyk už nevie predstaviť ráno.

Olga Menzelová, Jiří Menzel a Catherine Denevue
Zdroj: Instagram Olga Menzelová

Vďaka medzizubným kefôčkam má vdova po Menzelovi úsmev, ktorým sa vyrovná najkrajším herečkám sveta.

Olga Menzelová
Zdroj: Instagram Olga Menzelová

To, že jej trávenie nebrzdia toxíny, vidieť na prvý pohľad.

Kovová škrabka na jazyk.
Zdroj: Archív NMH

Na výber sú škrabky z rôznych materiálov, kovové však vydržia dlhšie. Sú teda ekologickejšie než plastové.

Škrabka a medzizubné kefky.
Zdroj: Archív NMH

Okrem klasickej zubnej kefky by mali byť samozrejmosťou aj medzizubné kefôčky a škrabka.