Nebojte sa pritlačiť
Z ponuky kovových a plastových jej najviac vyhovuje medená, ktorú má vždy v cestovnej výbave. Ak ju náhodou zabudne doma, na čistenie nerezignuje a pomôže si aspoň lyžičkou. „Nie je to však ono,“ netají a pridáva návod, ako škrabku používať: „Začnite tak ďaleko, ako môžete. Zaoblený koniec škrabky položte na koreň jazyka, prstami pridržujte kraje a krátkymi ťahmi sťahujte dole. To, čo bude na škrabke, opláchnite a opakujte podľa potreby. A nebojte sa pritlačiť.“
Bez kefky je nanič!
Na Olginu osvetu zareagoval aj stomatológ, ktorý však zdôraznil, že používať škrabku a nestarať sa poriadne o zuby je zbytočné. Je to vraj ako krémovať si topánky zababrané od blata. Dôležité je mať v kúpeľni nielen tradičnú kefku, no dennodenne používať aj medzizubné kefôčky, ktorými si vyčistíte priestor medzi zubami a prekrvíte ďasno. Je to veľmi dôležité, ak sa chcete vyhnúť nielen zubnému kazu, ale i paradentóze. Pri takto ošetrenom chrupe je potom škrabka už len dôležitou čerešničkou na torte.
Menzelová mu dala za pravdu: „Bez medzizubnej kefôčky sa už nezaobídem. Ale večer. A hovorím si, aká je škoda, že to trebárs nevedela moja mama, keď som bola malá. Ale vtedy nič také jednoducho nebolo alebo sme o tom možno nevedeli,“ vysvetlila, prečo robí osvetu, a neváhala zverejniť fotku so škrabkou v ústach.
Olga Menzelová si bez škrabky na jazyk už nevie predstaviť ráno.
Vďaka medzizubným kefôčkam má vdova po Menzelovi úsmev, ktorým sa vyrovná najkrajším herečkám sveta.
To, že jej trávenie nebrzdia toxíny, vidieť na prvý pohľad.
Na výber sú škrabky z rôznych materiálov, kovové však vydržia dlhšie. Sú teda ekologickejšie než plastové.
Okrem klasickej zubnej kefky by mali byť samozrejmosťou aj medzizubné kefôčky a škrabka.