Podľa ajurvédy rovnakou samozrejmosťou ako každodenné čistenie zubov by mala byť aj dennodenná starostlivosť o jazyk. Povlak, ktorý ste na na ňom možno spozorovali, je svedectvom prítomnosti toxínov vo vašich ústach. Ak ich neodstránite, zase ich zhltnete a dostanú sa do tráviaceho systému, kde vytvárajú podhubie pre kvasinkové a bakteriálne ochorenia ako v bruchu, tak v samotných ústach. Zabrániť tomu môže taká maličkosť ako škrabka na jazyk. Navyše odstráni nepríjemné pachy – kto ju používa pravidelne, má svieži dych. A zaujímavá je aj pre gurmánov, lebo vyčistený jazyk vraj lepšie vníma chute.

Čistý jazýček

Manželka oscarového režiséra Jiřího Menzela ukazuje, ako škrabku správne používať.
Zdroj: Instagram Olga Menzelová

Dopustiť na ňu nedá ani vdova po oscarovom režisérovi Jiřím Menzelovi. Olga Menzelová je propagátorkou zdravého životného štýlu. Hrdí sa krásnym štíhlym vyšportovaným telom a zvodným úsmevom hodným hollywoodskej hviezdy. Vidno, že sa o seba stará. Ako prezradila, samozrejmosťou je pre ňu používanie medzizubných kefôčok aj jazykovej škrabky.

Olga Menzelová
Zdroj: Instagram Olga Menzelová

„Škrabka na jazyk! Geniálna vec. Každé ráno, ešte než si vyčistím zuby, čistím najprv jazyk. Ak to skúsite, výsledok uvidíte hneď. Čistý jazyk je radosť. Keď si uvedomíte, že prvý kontakt s jedlom je cez jazyk, tak potom vám už bude pripadať prirodzené, že ho budete chcieť mať čistý, rovnako ako zuby. Určite ste si niekedy ráno všimli žltobiely povlak na jazyku.....Hlavne po večeri, keď ste mali víno alebo fajčili…“ upozorňuje na Instagrame a zdôrazňuje, že s čistými chuťovými pohárikmi si všetko viac vychutná. Na zahodenie nie je ani masáž jazyka, odstránenie zápachu z úst a detoxikácia organizmu.