Chadwickovi Bosemanovi diagnostikovali rakovinu hrubého čreva už pred štyrmi rokmi. Malo ísť o tretie štádium choroby, ktoré sa však neskôr zhoršilo do štvrtého. Napriek zdravotným problémom nechcel hovoriť o svojej chorobe a snažil sa nakrúcať a pracovať tak, akoby sa nič nedialo.

Zomrel doma v Los Angeles, obklopený svojimi blízkymi. V poslednej chvíli stála pri ňom aj jeho manželka Taylor Simone Ledward. Podľa portálu Daily Mail sa so speváčkou zasnúbili v októbri minulého roka a vzal si ju na tajne krátko pred smrťou. To, že sú manželmi, sa prevalilo až po jeho odchode.

S manželkou na premiére filmu
S manželkou na premiére filmu "21 Bridges" v New Yorku.
Zdroj: Dimitrios Kambouris

"Skutočný bojovník Chadwick vytrval a priniesol vám množstvo filmov, ktoré máte radi," povedala rodina v oficiálnom vyhlásení k smrti svojho blízkeho. "Od Marshalla po Bratstvo piatich, Ma Rainey's Black Bottom Augusta Wilsona a ďalšie - všetky natočil počas chemoterapií alebo v prestávkach medzi operáciami. Poctou jeho kariéry bolo, že mohol v Čiernom panterovi uviesť do života kráľa T'Challu," skonštatovala rodina ešte. V roku 2019 natočil akčný thriller 21 Bridges.

Príznaky rakoviny hrubého čreva

Ako uvádza webstránka europacolon.sk, príznaky rakoviny hrubého čreva a konečníka často nebývajú výrazné ani trvalé, často sú striedavé a zdanlivo bezvýznamné. Často ich prehliadame alebo ich dávame do súvislosti so zlou stravou, stresom, či hemoroidmi.


Medzi najčastejšie príznaky patria:
- zmena pravidelnosti stolice
- hnačka alebo zápcha
- veľmi tmavé zafarbenie stolice
- prítomnosť krvi v stolici
- nebolestivé krvácanie z konečníka, svrbenie, podráždenie a opuch
- pocit, že črevo sa úplne nevyprázdňuje
- stolica odchádza v úzkom prúžku
- nadúvanie, pocit plnosti, kŕče, časté, bolestivé uvoľňovanie vetrov
- neúmyselná strata hmotnosti, nechuť do jedla, zvýšená únava.
Ak sa objaví niektorý alebo viaceré z týchto príznakov, nezávisle od množstva či frekvencie, mali by ste navštíviť odborníka.

Anketa
Chodievate na preventívne prehliadky?
  • 50%
  • 50%