Predsudky si mnohí ľudia prenieslo do dospelosti. Okrem negatívnych psychických následkov im to často bráni žiť plnohodnotný život, pretože sa v prípade intímnych problémov jednoducho hanbia vyhľadať pomoc či radu odborníka. Operácie a úpravy intímnych partií sú pritom v súčasnosti čoraz dostupnejšou záležitosťou, a to pre obe pohlavia.

Nie ste jediná

Ľudské telá nie sú ani zďaleka dokonalé a platí to aj pre intímne partie. Hoci mnohé nedokonalosti voľné oko nezachytí, v prípade nesúmernosti pyskov ohanbia môže ísť o praktický problém. Zväčšia sa vplyvom hormónov či s vekom a kolobeh trápenia sa môže začať. Zväčšené pysky sa totiž často trú navzájom či o spodnú bielizeň, čo môže spôsobovať nepríjemné svrbenie, pálenie a dokonca bolesť. Ženy si tak nemôžu užiť bežné aktivity ako bicyklovanie či beh, problémom sa môže stať aj obyčajné sedenie alebo leňošenie na pláži.

Pre iné ženy môže ísť o estetický problém, ktorý ich pripravuje o sebavedomie. „Sú rôzne druhy asymetrie týchto partií. Jeden pysk môže byť väčší ako druhý, raritou nie je ani to, že pysky sú zväčšené iba v niektorej ich časti,“ hovorí MUDr. Jana Kubicová-Košťálová z Chirkoz Medical Clinic, ktorá jedným dychom dodáva, že sa vôbec nie je za čo hanbiť a hlavne sa netreba báť vyhľadať pomoc.

„Úprava pyskov ohanbia, teda labioplastika, je štandardná operácia, ktorú podstupujú ženy rôzneho veku. Dôvodom môže byť snaha o mladistvý vzhľad intímnych partií a rovnako zlepšenie kvality života.“

POKRAČOVANIE NA NASLEDUJÚCEJ STRANE.