Kozmetické značky sa predbiehajú v počte krémov, sér, toník, vyvíjajú celé línie starostlivosti o pleť. No priznajme si, na množstvo téglikov v kúpeľni sa často viac pozeráme, ako ich aj reálne používame. Pre lenivosť i nedostatok času. Čo tak zredukovať starostlivosť o pleť na tri základné zložky?

Prevzdušnite poličky

Ide o najnovší „skincare“ trend, ktorý dostal názov skinimalizmus. Reprezentuje pravý opak toho, čo sme v posledných rokoch budovali na poličkách kúpeľní. Sľubuje krásnu pleť v troch krokoch – čistenie, výživa a ochrana.

Oslovili sme dermatologičku MUDr. Adrianu Tomekovú s otázkou, ako sa na to pozerá ako odborníčka. „Bolo by až príliš jednoduché odsúdiť viackrokovú ,skincare‘ rutinu, ktorá obsahuje okrem čistenia i tonikum a po ňom aplikáciu rôznych sér, krému či oleja. Každej pleti vyhovuje niečo iné. Zároveň však skinimalizmu nepoviem nie, ak je zložený z troch kvalitných zložiek a pleti vyhovuje. Čo však určite nepodlieha trendom a ostáva nemenné, je fakt, že domáca starostlivosť ostáva na povrchu pokožky. Aktívne látky sa nedostávajú hlboko do dermy tak, ako ich tam dokáže vpraviť profesionálny prístroj,“ objasňuje MUDr. Tomeková. Ak chceme pleti dopomôcť k zdravej kráse a omladeniu, mali by sme jej aspoň každé tri mesiace dopriať profesionálnu starostlivosť. Rozhodnutie, ako budeme pleť denne udržiavať v domácom prostredí, by malo podľa dermatologičky vychádzať z vlastného pozorovania – z toho, čo vyhovuje našej pleti.

dermatologička Adriana Tomeková
Zdroj: Profimedia.sk,archív www.esthetic.sk, www.tomar.sk,