Vyskočili vám okolo úst nepekné vyrážky, vyhodil sa vám ekzém alebo máte pod rúškom extrémne vysušenú pleť? S tým všetkým vám vie pomôcť morský kolagén.

Vplyv kolagénu na pokožku

Kolagén sa v našom tele nachádza prirodzene a má veľký vplyv na stav našej pokožky. Čím sme starší, tým menej kolagénu máme, čo spôsobí, že koža stratí svoju elasticitu a vznikajú prvé vrásky. Nespoliehajte sa však len na kolagénové krémy. Oveľa účinnejší spôsob, ako kolagén doplniť, je užívať ho vo forme prášku. Telo ho spracuje a použije presne tam, kde to najviac potrebujete. Okrem toho, že sa postará o mladistvý vzhľad, pomáha aj pri rôznych poškodeniach kože, s ktorými sa stretávame najmä v tomto rúškovom období.

Svrbivý ekzém

Telo posiate ekzémom je pre mnohých ľudí celoživotný problém. Niekedy ani nevieme, čo ho vlastne spôsobí a jednoducho sa objaví v tú najmenej vhodnú dobu. Keď je človek v strese a jemnú pokožku úst má takmer nonstop prekrytú kúskom látky, môže sa pod ňou objaviť práve ekzém. Vyznačuje sa zápalom, ktorý sa snažíme potlačiť a pokožku vyliečiť. Keďže hydroly-zovaný kolagén má silné protizápalové a hojivé účinky, vie vám v tomto boji účinne pomôcť. Začnite ho pravidelne užívať a je tu veľká šanca, že sa vám podarí prejavy ekzému zmierniť, ba možno zastaviť.

Nepekné akné

Možno ste sa vyrážok nezbavili od puberty, možno vás trápia tesne pred menštruáciou, tak prečo by ste sa nimi mali zaoberať aj kvôli nejakému vírusu? Celodenné nosenie rúška spô-sobuje to, že vaša pokožka nemôže dýchať a v upchatých póroch sa vám množia rôzne bak-térie. Z toho vznikne nepekné akné, ktorého sa neviete zbaviť. Čo s tým? Vyrážka je v pod-state takou malou rankou na koži, ktorú treba vyliečiť. Morský kolagén dokáže rany hojiť a vytvoriť tak novú vrstvu zdravej pokožky. Rozmiešajte si každé ráno poriadnu dávku kolagénu vo vode a máte istotu, že vaša oslabená pokožka dostane to, čo potrebuje.

Šupinatá pleť
Niektoré z nás majú veľmi suchú pleť, ktorá si vyžaduje extra dávku starostlivosti. Všimli ste si, že jej stav sa kvôli rúšku rapídne zhoršil? Ak sa chcete vyhnúť vysmädnutej pokožke a otravným šupinkám, musíte ju poriadne hydratovať. Kolagén v prášku dokáže už za 8 týždňov zlepšiť hydratáciu pleti, čo vám pomôže nielen zbaviť sa extrémnej suchej kože na celom tele, ale najmä tej pod rúškom. A čo je na tom najlepšie, nebudete sa musieť báť nejakej tej vrásky navyše. Zaraďte hydrolyzovaný kolagén do svojho jedálnička a je to v (ne)suchu.

Rúška sa síce ešte najbližšie dni až mesiace nezbavíme, no môžeme sa zbaviť nepeknej pokožky pod ním. Navštívte náš ZEEN COLLAGEN e-shop a vyberte si svoje krajšie a zdravšie ja.