V osemdesiatych rokoch bola populárna vodová diéta. Trochu pripomínala stravu z hladomorne. Naozaj išlo o o hladovku, akurát ženy nežili celé dni o chlebe a vode, no namiesto chleba mohli zjesť niekoľko kúskov ovocia. Takýto stravovací režim sa však dá držať maximálne tri dni. Je dobrý na prečistenie organizmu, telu však chýbajú dôležité živiny. Navyše ak je človek rozpapkaný, nedokáže dodržať prísne pravidlá. Cez vodovú diétu teda cesta nevedie, isté však je, že voda má pri chudnutí dôležité miesto.

Sprcha na žravosť

Kto má ešte stále po fašiangovom hodovaní roztiahnutý žalúdok a nedokáže sa začať postiť, môže si pomôcť práve pohárom vody. Musí však byť poriadne studená. Kto podľa najnovších výskumov vypije asi hodinu pred jedlom krígeľ chladnej vody, zje menej. Studená sprcha žalúdok ochladí a stiahne, čo výrazne zníži chuť maškrtiť a zmrazí pocit hladu. Pomôže vám zdisciplinovať sa a prejsť na chudnúci režim. Samozrejme, praktizujte ju iba v prípade, ak nemáte boľavé hrdlo alebo nádchu.

Vodná barlička

Veľký pohár vody je výbornou pomôckou, aj keď ste sa rozhodli schudnúť metódou prerušovaného pôstu. To znamená, že ste si upravili stravovací režim tak, že jesť môžete od dvanástej na obed do ôsmej večer. Práve aby ste prečkali dlhé doobedie, oklamte žalúdok popíjaním vody po malých dúškoch. Tentoraz však nemusíte siahnuť po ľadovej,  naopak, prevarte ju a pite, kým je vlažná. Pre organizmus to má mnohé benefity. Ak si v Číne objednáte v kaviarni pohár vody, nie náhodou bude teplá. Podľa ich tradičnej medicíny vlažná voda zrýchľuje metabolizmus, detoxikuje a podporuje činnosť čriev.

Gumuje aj vrásky

Podľa Číňanov je dobré dať do prevarenej, vlažnej vody aj dve kávové lyžičky čerstvej citrónovej šťavy a nápoj vypiť ešte pred raňajkami. Zasýti vás a zjete menej, pomáha to však aj proti páleniu záhy či pri zápche.

Citrónová teplá voda má močopudný účinok, preto sa z tela ľahšie vyplavujú toxíny. Vitamín C, ktorý vlažná voda nezničí, navyše prospieva pleti. Zlepšuje jej kvalitu a redukuje tvorbu vrások. A keďže bráni zadržiavaniu vody v tele, je to dobrý prostriedok proti celulitíde. Neobmedzte ju teda iba na raňajkový čas. Popíjajte ju po malých dúškoch počas celého dňa. Okrem citrónu môžete do nej dať aj kvalitný jablčný ocot, prípadne med.