Naša pokožka v podpazuší je najčastejšie podráždená nielen holením, ale aj potením. To vedie k vzniku nepríjemných vyrážok, ktoré spôsobujú svrbenie , no v horšom prípade aj silné pálenie. Základom prevencie vzniku zápalu je samozrejme zvýšená hygiena. Pri poranení počas holenie je dobrá dezinfekcia, a to akéhokoľvek druhu.  Veľkým rizikom je aj použitie antiperspirantu tesne po holení, preto ak je to u vás nutnosť, tak počkajte aspoň pár hodín.

Studené obklady:  Najjednoduchší spôsob, ako upokojiť pálenie a svrbenie pokožky, je použiť studené obklady. Nepoužívajte ľad, aby ste pokožku nepodráždili ešte viac. Jemne si priložte namočený uterák alebo vreckovku na podpazušie a nechajte niekoľko minút chlad pôsobiť.

Citrón : Kyselina citrónová v citrónovej šťave tiež zabíja baktérie vo vašom podpazuší. Vezmite si plátok citróna a potrite ním vaše podpazušie pre príjemný prirodzený dezodorant. Len si dajte pozor, aby ste nepoužili citrón hneď po holení.

Bambucké maslo: Má antioxidačné, antimikróbne a upokojujúce účinky na pokožku. Pokožku zvláčni, hydratuje a postupne stiahne začervenanie. Stačí, aby ste si podpazušie umyli vlažnou vodou a bambucké maslo jemne rozotreli do suchej pokožky.

Jedlá sóda : Zmiešajte pol  čajovej lyžičky jedlej sódy s troškou vody - ale nerozpúšťajte ju - a natrite do podpazušia. Ak chcete, môžete pre suchší  pocit tiež poprášiť vaše podpazušie trochou jedlej sódy a kukuričného škrobu.

Kokosový olej: Je skvelým prírodným prostriedkom, ktorý vám zaručí príjemnú vôňu, ale aj ,,pohladí“  poškodenú pokožku.

Detský púder: Ten vám tiež zaručene neublíži, ale podráždené miesto upokojí.