Sú tri hlavné skupiny ľudí, ktorí potrebujú kolagén ako výživový doplnok. Sú nimi seniori, športovci a ženy.

Vekom prichádzate o všetok kolagén

Je samozrejmé, že seniori patria medzi prvú a najčastejšie spomínanú skupinu ľudí, ktorí kolagén potrebujú viac ako tínedžer, čo skáče každý víkend na rockových koncertoch. Seniori toho už veľa nenaskáču, česť výnimkám. Určite takých poznáte aj vy, večne mladí v tele 80-ročného.

Väčšina seniorov však kolagén ako výživový doplnok potrebuje. Prečo je tomu tak? Kolagén je bielkovina, ktorá sa nachádza v našom tele prirodzene. Bohužiaľ, iba do určitého veku. Už po 25. roku života jeho množstvo v tele klesá a v momente, keď oslávite vaše 35. narodeniny, kolagén si vaše telo netvorí už takmer vôbec. Viete si predstaviť, ako je na tom telo staršieho človeka, ktorého jeho telo nieslo celý život, a pritom mu kolagén z tela odišiel už dávno?

Pri pravidelnej dávke kolagénu sa časom zlepší stav kĺbov, ich pohyblivosť a zmierni sa nepríjemná bolesť či tlaky.

Športom k trvalej invalidite, či?

Nie je žiadnym tajomstvom, že so športom prichádzajú aj zdravotné problémy. Hlavne v prípade, ak šport vykonávate na profesionálnej úrovni.

Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v ľudskom organizme, pretože tvorí až 30 % proteínov v ľudskom tele. Nachádza sa v kostiach, väzoch, šľachách, chrupavkách a kĺboch. Ak je ho v tele nedostatok, preukáže sa to najčastejšie pri problémoch s pohybovým aparátom.

A čo je väčší strašiak pre športovca ako zdravotné problémy s pohybovým aparátom, ktoré mu budú dlhodobo brániť vo vykonávaní športu? O to viac, ak ho samotný šport živí.

Kolagén však nepotrebujú iba profesionálni športovci. Myslieť na jeho doplnenie by mali aj ľudia, ktorí športujú rekreačne. Kolagén totiž pomáha aj pri regenerácii svalov po cvičení.

Večná mladosť a boj s nedostatkami

Ak poznáte ženu, ktorá je so svojim vzhľadom na 100 % spokojná, pošlite nám na ňu číslo, spravíme s ňou rozhovor. Musí to byť unikát. Lebo každá z nás si na sebe nájde niečo, čo jej nevyhovuje. Práve hydrolyzovaný kolagén môže ženám pri boji s nedokonalosťami pomôcť. Nie je to totiž doplnok len pre pohybový aparát.

Kolagén je bielkovina, ktorá sa nachádza aj v koži, vlasoch, nechtoch a zuboch. Vie výrazne pomôcť vyplniť vrásky a spevniť pokožku. Nie nadarmo sa mu hovorí elixír mladosti a krásy.
Dokáže robiť zázraky pri suchých ochabnutých vlasoch.

A ak náhodou patríte medzi čerstvé mamičky, tak v prvom rade gratulujeme! A v druhom rade, netrápte sa popôrodnou celulitídou, slabými nechtami a vypadávajúcimi vlasmi. Vieme, že po tak náročnom období, si každé ženské telo zaslúži trošku opatery. Skúste doplniť kolagén a možno budete prekvapená, aké zmeny prídu.

Nech sa však deje čokoľvek, nezabudnite, že ste stále krásnou a silnou ženou, ktorej náš kolagén iba dopomôže byť ešte o kúsok dokonalejšou.

Komplexný balík pre všetky skupiny

Zeen Collagen vám ponúka komplexný balíček, aby ste sa nemuseli rozhodovať, či chcete pomôcť vášmu pohybovému aparátu alebo si dopriať omladzovaciu a skrášľovaciu kúru. Vďaka obsahu troch najdôležitejších typov kolagénu dodá Zeen Collagen vašej pleti pružnosť a hydratáciu, nechtom a vlasom pevnosť a vitalitu. Napomôže aj regenerácii celého pohybového aparátu – kostí, kĺbov, chrupaviek, či svalov.

Byť večne mladým, to si želá mnoho z nás. Ešte síce nevynašli nič, čo by z nás spravilo večne mladých, kolagén nám však môže pomôcť čas trošku spomaliť.