Šetrite peniaze i prírodu

Vedeli ste, že domácnosti, ktoré používajú systém na výrobu perlivej vody SodaStream, ušetria za tri roky prírodu od 2 500 kusov odpadu v podobe PET fliaš či plechoviek? Jedna plastová fľaša sa rozkladá 450 rokov. Ak budú ľudia pokračovať v trende kupovania balenej vody, na dovolenke sa o pár rokov budeme kúpať v plaste a nie v mori. Používanie prístrojov SodaStream má obrovský vplyv nielen na prírodu, ale aj na vašu peňaženku.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SodaStream

Pomocou špeciálnej kalkulačky si môžete porovnať, koľko ušetríte, ak budete používať SodaStream namiesto kupovanej balenej vody. Tá navyše stojí v skladoch aj niekoľko mesiacov, kým sa dostane na váš stôl. Vstupná kúpa prístroja sa oplatí, pretože za 1 liter vlastnej domácej perlivej vody zaplatíte od 9 do 13 centov podľa intenzity perlivosti, ktorú si nastavíte.

Pripravte sa na sezónu limonád

Leto je už za dverami a s ňou aj sezóna byliniek, ovocia i zeleniny. V kombinácii s čerstvou perlivou vodou, ktorú si hravo pripravíte s prístrojom SodaStream, vykúzlite pre vašu rodinu či blízkych chutný nápoj. Bublinky príjemne osviežia a nezameniteľnú chuť dodajú zdravé lokálne produkty.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SodaStream

Zapojte do výroby aj deti

Pre deti je výroba perlivej vody naozaj hračka, a zároveň to berú ako zábavu. Ak ich necháte pomáhať vám s prácou v kuchyni, určite si z trávenia v nej vybudujú príjemný zvyk, ktorý sa im zíde v dospelosti. Keby vašim ratolestiam neboli po chuti limonády, skúste sirupy SodaStream. Sú vytvárané s ohľadom na zdravie detí, neobsahujú umelé farbivá, sladidlá, dochucovadlá, majú nízky obsah cukru a sú v nich pridané aj vitamíny. V ponuke je bohatá škála chutí, z ktorých si vyberie každý výmyselník. Výrobca myslel aj na to, aby si deti mohli vodu so sebou vziať do školy či na krúžok, preto okrem prístroja a sirupov majú pre zákazníkov aj dlhotrvácne fľaše zo zdravotne nezávadného plastu bez škodlivej látky BPA. Detský dizajn navyše poteší každé dieťa, a zároveň mu pomôže s dodržiavaním pitného režimu.

SodaStream aktívne bojuje proti odpadu

Spoločnosť Sodastream sa pridala k veľkému čisteniu oceánov v rámci projektu The Ocean Cleanup. Minulý rok sa na ostrove Roatán v Karibiku do čistenia oceánu a pláží zapojilo 300 ľudí: zamestnanci SodaStream, dobrovoľníci a deti z miestnych škôl. Za 48 hodín vyzbierali približne 8 ton plastového odpadu, vrátane 160-tisíc plastových fliaš. Rovnaký počet odpadkov je hodený do oceánu v priebehu 30 sekúnd.

Viac informácii získate na www.sodastream.sk.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SodaStream