Kelley Gunterovú (54) z Ohia v Spojených štátoch v puberte sexuálne zneužíval strýko. Hanbu zaháňala hltaním čoraz väčších porcií jedla až sa ručička na váhe zastavila na čísle dvesto. Stala sa závislá na sladkostiach, no o svojom utrpení dokázala hovoriť až po smrti násilníka, ktorý zomrel pred tromi rokmi. Vďaka terapii schudla cez sto kilogramov. Skrásnela a dnes ju nepoznávajú ani najlepší kamaráti.

Ako modelka

„Syn sa hanbil priznať, že som jeho mama. Keď sme spolu išli do cirkusu, nevedela som zvládnuť niekoľko schodov. To ma nakoplo,“ povedala novinárom z Daily Mail žena, ktorá dnes vyzerá ako modelka. Od detstva mala dokonalú tvár a vlasy, na jej postavu sa však roky nikto nepozrel. Pred pár rokmi začala chudnúť. Nasadila si diétu. Kvôli chuti do jedla si nechala zmenšiť žalúdok a chirurgicky odstrániť prevísajúcu kožu na bruchu. Potom jej lekári upravili prsia.

Radí ľuďom

„Jednu vyliečenú závislosť nahradila ďalšia: nakupovanie. Na Vianoce som synovi pozháňala toľko hračiek, že zaplnili celú izbu,“ priznala sa Američanka. Napokon podľahla ešte aj hracím automatom a liekom. Dnes je ale všetko preč, Kelley váži len čosi cez šesťdesiat kilogramov, užíva si obdiv okolia a teší sa zo života. Pracuje ako sociálna pracovníčka, píše motivačné knihy a radí ľuďom, ktorí sa ocitli v podobnej situácii ako kedysi ona. A pomáhajú jej pritom nielen osobné zážitky, ale - buďme úprimní - aj jej príťažlivý vzhľad...

Pozrite sa do našej galérie, TAKTO sa Kelley menila.