Chcela mať svojich bývalých 58 kíl a konečne sa jej to podarilo. No na začiatku sa z prísneho režimu zrútila. Dominika Mirgová začala zhadzovať kilá s chudnúcim programom jednej kozmetickej firmy. Vyfasovala vrecúška s instantnou stravou a poďho chudnúť. Začala slaným roztokom, ktorý pôsobil ako klystír na vyprázdnenie čriev. Potom prišli na rad spomínané vrecúška. Dominika prvé tri dni zvládala hrdinsky, ale na štvrtý deň prišla za kamarátkou, s ktorou sa na diétu dala, s plačom. „Hovorila som jej, že to nezvládam, že som strašne hladná a že sa na to asi vykašlem,“ priznáva. Patrí totiž k ženám, ktoré si rady doprajú plný tanier a ešte k tomu nezdravých chuťoviek, ako sú hranolčeky, hamburger a podobné kalorické mňamky. Prechod na drsnú hladovku bol pre ňu riadne ťažký, ale vydržala.

Takto vyzerala Dominika keď začínala s prísnou diétou.
Takto vyzerala Dominika keď začínala s prísnou diétou.
Zdroj: Instagram/dominikamirgovaofficial

Zemiaky nemohla ani vidieť

Po úvodnom detoxe prišli tri dni, keď mohla jesť iba zemiaky, ryžu alebo zeleninu. Jednu z týchto troch surovín si mohla zvoliť podľa seba. „Nevedela som si vybrať, lebo milujem všetky tri, ale nakoniec som sa rozhodla pre zemiaky. Mohla som si ich robiť napríklad s mandľovým mliekom, ale určite nie tak, ako som bola zvyknutá. Predtým som si zemiakovú kašu robila s mliekom, trochou masla a so syrom. Mňam,“ smeje sa. Po troch dňoch však zemiaky už nechcela ani vidieť. Postupne si do jedálneho lístka pridávala ďalšie a ďalšie suroviny, dnes je na troch jedlách denne. Priznáva, že aj keď už jedáva všetko, nezvládala by zjesť také veľké porcie ako predtým.

Zdroj: Instagram/dominikamirgovaofficial

Aj bez jedla

Krátko pred tým, ako začala s prísnou zmenou stravy, sa Dominika pustila aj do nahrávania nového albumu. Väčšia psychická záťaž sa tiež podpísala pod to, že zo začiatku diétu nezvládala, na druhej strane však nemala až toľko času myslieť na jedlo. „Chytila ma múza a potrebovala som robiť každý deň. Bola som do štvrtej, piatej ráno hore, do dvanástej na obed som spala, takže som ani nemala čas jesť. Žalúdok sa mi stiahol a už nedokážem zjesť celú porciu. Viem byť najedená aj z toho mála, čo si dám,“ vysvetľuje.

Tanec vymenila za posilňovňu.
Tanec vymenila za posilňovňu.
Zdroj: Instagram/dominikamirgovaofficial

Stratila chuť

Stresy z práce aj z diéty sa podpísali aj pod Dominikino zdravie. „Na istý čas som stratila chuť. Napríklad tešila som sa na lososa, a keď som ho jedla, necítila som ho veľmi. Až po období, keď sa mi skončili veľké stresy, sa všetko upravilo. Ale vôbec to neľutujem, dokonca toto obdobie považujem za svoje najlepšie, čo sa tvorby týka. Celý album som si písala sama, hudbu aj texty. Veľmi ma to napĺňa,“ dodáva vždy vysmiata speváčka.

Zdroj: Instagram/dominikamirgovaofficial

Jedálniček

Na raňajky si dá cottage syr alebo cereálie. Vajíčkam tiež nevie odolať, ale chlieb ani pečivo neje. Dopraje si iba bielkovinový, takzvaný večerný chlieb. Na obed má klasiku – mäso s prílohou, no polovičnú porciu, ako mávala predtým. Večera je vždy mäso so zeleninou.