Modelka uverejnila začiatkom roka pikantné fotky, ako sedí a leží nahá v saune. Nešlo o exhibíciu, ale upozornenie, že Nový rok je štart na ozdravenie a vyčistenie tela od toxínov. Samozrejme, sauna je na to skvelá, lenže v dnešných časoch pre väčšinu Slovákov nedostupná. Zato citrón má doma každý aj počas lockdownu.

Kyslý čistič

Začínate ráno kávou? Chyba. Dehydratuje, pritom organizmus po prebudení potrebuje, naopak, zavlažiť. Neznamená to, že káva ráno je tabu. No ešte skôr, než si dáte čierny životobudič, vypite pohár vlažnej vody a citrónom. Voda pomáha regenerovať bunky a vyplavuje toxíny, citrón obsahuje antioxidanty, bioflavonoidy, vápnik, horčík, pektín. Tento nápoj telo hydratuje, dodá mu kyslík, energiu a nakopne trávenie. A ak je vlažný, telo spotrebuje menej energie na jeho spracovanie a využitie. Plus posledný bonus, časom sa zníži aj chuť na kofeín a kávičkári, ktorí to s kávou preháňajú, dokážu znížiť počet vypitých hrnčekov.

Povzbudenie smädu

Pre správne fungovanie organizmu treba dodržiavať pitný režim po celý deň, Problém je, že veľa ľudí na to zabúda alebo im voda jednoducho nechutí. Aj tu pomôže citrón, lebo vylepší jej chuť. Najmä ak sa do pohára pridá bylinka, kvietok, plátok zázvoru, čo povzbudí aj oči, aby sme viac pili.

Prehľad, koľko vypijeme, získame, ak si každé ráno načapujeme džbán citrónovej vody, ktorý priebežne popíjame. Ak sme zábudliví, môžeme si nastaviť pripomienku v mobile. Alebo využiť trik s náramkomi, o ktorom sme už v Šarme písali. Dať si na zápästie niekoľko náramkov a vždy keď vypijeme dva deci, jeden náramok preložiť z ruky na ruku.

Benefity citrónovej vody

Je ich veľa, tu sú aspoň niektoré:

– Znižuje riziko mŕtvice

– Zmierňuje zápal kĺbov

– Zrýchľuje trávenie, mierni zápchu

– Znižuje pocit hladu

– Zlepšuje náladu a výkon mozgu

– Posilňuje imunitu

– Bráni tvorbe obličkových kameňov

– Pomáha pri migréne

– Reguluje krvný tlak

Detox aj pre pleť

Íl sa tiež postará o detox.
Zdroj: Shutterstock

Nielen telo, ale aj pokožka potrebuje detox. Využite lockodown na to, aby si oddýchla. Líčte sa len minimálne, zato ju poriadne čistite a vyživte. A nezabúdajte na citrónovú vodu. Má omladzujúce účinky a redukuje drobné vrásky.

Pravidlá pleťového detoxu

– Denne sa odličujte, aj keď ste nepoužili mejkap. Je dôležité odstrániť nečistoty a maz.

– Raz za týždeň si pleť omlaďte a rozžiarte jemným peelingom.

– Doprajte si dva razy do týždňa ílovú masku. Íl vytiahne toxíny a stimuluje kožné bunky, aby sa rýchlejšie regenerovali.

– Ráno si dajte masáž sérom s kyselinou hyalurónovou a päť minút masírujte pleť face rollerom, čím znížite opuchy.

– Na záver použite hydratačný krém.