Posledný deň v roku sa blíži a k nemu patrí aj silvestrovská párty. Ak aj vy už chystáte bujaré oslavy, nezabudnite vopred zvážiť aj dôsledky. Nejde len o to, aby ste sa neopili tak, že o sebe nebude „vedieť“, ale aj následky, ktoré môže mať oslava na vaše zdravie a rovnako aj pleť.

Pite s mierou, nech si to neodskáče vaša pleť.
Pite s mierou, nech si to neodskáče vaša pleť.
Zdroj: Profimedia.sk

Stres treba poriadne zaliať. 5 nápojov, vďaka ktorým sa vám uľaví

Škodca pleti

Spamätávať sa z bujarej noci totiž môže trvať oveľa dlhšie. „Alkohol má na pleť viacero negatívnych vplyvov. V prvom rade, alkohol pokožku výrazne vysušuje, dehydratuje, v dôsledku čoho je koža suchá,“ konštatuje dermatologička MUDr. Edita Kaiserová z bratislavskej kliniky zdravia a krásy. Ako podotýka, v prípade, že už trpíte nejakými kožnými ochoreniami, alkohol spôsobí ešte ich ďalšie výrazné zhoršenie.

Alkohol je škodca pleti.
Alkohol je škodca pleti.
Zdroj: Archív

Jablčný ocot je elixírom zdravia. Naučte sa ho správne užívať a zhodíte aj pár kíl!

„Tým, že alkohol dilatuje cievy, podporuje ich rozšírenie, čo sa na tvári prejavuje červenými cievkami. Zároveň spôsobuje aj prekyslenie organizmu, čím sa zhoršuje kvalita kože a vznikajú rôzne typy vyrážok,“ upozorňuje MUDr. Kaiserová. Alkohol sa dokonca podpisuje aj pod nárast oxidačného stresu v organizme. „Vytvárajú sa voľné radikály, ktoré sú pre organizmus škodlivé, zaťažujú orgány a hlavne pečeň,“ spresňuje doktorka. Takže, všetko radšej s mierou.

MUDr. Edita Kaiserová
MUDr. Edita Kaiserová
Zdroj: FRAIS

Krása od kôz: Tuk a srvátka z ich mlieka omladí aj vylieči citlivú pokožku

Tipy odborníčok na vyčerpanú, unavenú a povädnutú pleť:

Radí MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., odborníčka na estetickú medicínu

Základom na unavenú pokožku po vypätom roku, či po silvestrovských oslavách, je dostatočná hydratácia tela a pleti. Dôležitý je pitný režim - nesýtené tekutiny bez cukru, ako aj dostatok spánku. Pokiaľ si chcete zrevitalizovať pleť, odporúčam Hydra Beauty. Ošetrenie pomáha prečistiť kožu a zhydratovať ju neinvazívne a komfortne. Pri procedúre sa využíva vortexova hlavica, cez ktorú sa aplikujú do pokožky rôzne druhy roztokov. Spravidla sú tri: prvý je čistiaci, ďalší je roztok s kyselinou salicylovou, ktorý mierni zápaly, a následne sa aplikuje roztok s kyselinou hyalurónovou, ktorý hydratuje a rozžiari pokožku. Po takomto zákroku je koža ako znovuzrodená, bez začervenaní. Je hladká, žiarivá, čistá a dostatočne zhydratovaná.

MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
Zdroj: FRAIS

ZDRAVÝ RECEPT: Vymeňte zemiaky za jablká z odšťavovača a upečte si z nich super placky

Radí MUDr. Lucia Oravcová, dermatologička

Pleť potrebuje v prvom rade dostatočnú hydratáciu, kvalitný spánok a oddych na čerstvom vzduchu. Jednou z možností, ako pleť následne omladiť a rozžiariť, je dopriať pleti masku, ktorá bude stimulovať tvorbu nových buniek. Odporučila by som Gold Treatment z 24-karátového zlata, ktorého účinky na pleť preverila už egyptská kráľovná Kleopatra. Ide o jedinečné dermatokozmetické ošetrenie pod odborným dohľadom lekára, ktoré stimuluje tvorbu nových buniek a celkové omladenie pokožky. Základom je naparenie pleti, dermabrázia a jej ľahké prečistenie ultrazvukovou technikou. Následne sa na pleť aplikujú plátky s 24 karátovým zlatom. Za pomoci séra s obsahom peptidov sa zlato vmasíruje do pleti až do jeho úplného vstrebania. Súčasťou ošetrenia tváre a krku je aj použitie bipolárnej rádiofrekvencie, ktorá pomôže dosiahnuť liftingový efekt. Následná relaxačná a omladzujúca masáž tváre, šije a dekoltu zas pokožku uvoľní. Pleť je vypnutá a rozžiarená.

MUDr. Lucia Oravcová
MUDr. Lucia Oravcová
Zdroj: FRAIS

Dobrý tip: Živá voda pre vašu krásu. To musíte vyskúšať!

Tajomstvo Meghan prezradené: Vďaka TOMUTO je krásna!

Zmrazené vrásky: Mráz dokáže nielen posilniť imunitu, no tiež vygumovať prejavy starnutia