Nie nadarmo sa hovorí, že sex lieči a nepôsobí priaznivo len na vzťah, psychiku, ale aj na naše telo. Škoda je len tá, že muži vo všeobecnosti počas radovánok vynaložia viac energie a tým pádom, spália aj viac kalórií ako ženy. Hoci väčšina párov to má „hotové“ do pár minút, myslite na to, že čím dlhšie sa milujete, tým lepšie pre vaše telo. V praxi to znamená, že aby ste zabíjali nadbytočné kalórie, vaša tepová frekvencia by nemala padnúť pod 120 tepov. Čiže summa summarum, treba sa pred vašim partnerom poriadne vyšvihnúť...

Čím viac sexu, tým budete chudší.
Zdroj: Shutterstock

Rozbaľte to!

Priemerný sex trvá tak šesť minút a za tento čas sa telo zbaví pätnástich až dvadsatich kalórii. Na to, aby sme ich spálili približne sto, treba sa posteľným kúskom venovať naplno približne dvadsaťpäť minút. Čiže čím dlhšie a divokejšie, tým lepšie pre vás.

Štíhlejšia vďaka posteľným radovánkam.
Zdroj: Shutterstock

Ak žena pri váhe okolo šesťdesiat kilogramov predvádza divoké číslo v posteli hodinu, zbaví sa od 83 do 176 kalórií. Dobré, nie? A ak chcete mať váš „tréningový posteľný plán“ vyšperkovaný do najmenších detailov, je výborné odštartovať deň ranným sexom nalačno. Telo bude logicky spaľovať len z vašich tukových zásob a muži ráno dokážu byť poriadni divosi. No pozor, výbuch kalórií má pridanú hodnotu v dosiahnutí orgazmu. Tak, hor sa do toho! 

Podľa odborníka by sme sa teraz mali sexuálnym hrám venovať viac, ako obyčajne a dopriať si na ne čas.
Zdroj: Pixabay