Na mieru

Dnes je už minulosťou to, aby ste pred tetovaním prišli o celé obočie, prípadne, aby malo tetované obočie pri blond vlasoch havraniu farbu. Farba sa už vyberá podľa typu pleti, ako aj farby vlasov. „Spravidla sa na obočie používajú štyri farby od najsvetlejšej po najtmavšiu. Veľa závisí aj od toho, či má byť obočie výraznejšie. Ja odporúčam pridať aj trochu červenej. Obočie tak získa teplý vzhľad, nie sivý. Najobľúbenejšou býva stredne hnedá farba,“ hovorí Veronika Przewlocka. Ako dodáva, mladším sa hodí hrubšie a strapatejšie obočie, starším decentnejšie.

Trh dnes ponúka na výber niekoľko značiek farieb, všetky sú prírodné bez ťažkých kovov a olova. Tetované obočie sa hojí približne sedem až desať dní a pri odlúpnutí chrastičiek je jeho farba o dva až tri odtiene bledšia. „Farba vydrží na obočí asi 18 mesiacov, pri suchšej pokožke aj dva roky, potom sa odporúča obočie pretetovať, aby sa oživila,“ dodáva Veronika Przewlocka.

Najznámejšie metódy permanentného mejkapu

Čepieľková metóda alebo microblading: Tetuje sa bez strojčeka, ručne, tetovacím perom. Ceruzkou sa predkreslí tvar obočia, môže sa dokonca vymerať podľa teórie zlatého rezu, aby bolo súmerné. Farba obočia sa volí podľa typu pleti a farby vlasov, pre zjemnenie sa do nej primiešava aj červená. Následne sa perom postupne tetujú jednotlivé chĺpky. Celý zákrok trvá do hodiny a je mierne bolestivý. Ručne tetované obočie vydrží asi 18 mesiacov, potom je potrebné ho pretetovať.

Technika pudrovania: Ide o tetovanie za pomoci strojčeka, kde sa netetujú jednotlivé chlpy, ale sa vytvára akoby tieň a tetuje sa dostratena. Pri tejto metóde sa na rozdiel od čepieľkovej primiešava do vybranej farby pre zjemnenie oranžová.

Čiarkovaná metóda: Pri tejto metóde sa dokonale imitujú chĺpky. Tetuje sa strojčekom, pri ktorom ide tetovacia ihla do pokožky asi len do hĺbky 1,2 mm. Metóda je veľmi šetrná k pokožke. Pre menšiu bolestivosť sa pred zákrokom, prípadne aj počas neho nanáša na obočie anestetický krém. Obočie sa pri každej z metód tetovania úplne zahojí za sedem až desať dní. Pre rýchlejšie hojenie sa odporúča potieranie obočia kalciovou masťou.

Alena Pallová sa taktiež dala skrášliť.
Alena Pallová sa taktiež dala skrášliť.
Zdroj: Gettyimages.com, Profimedia.sk, Instagram Z.S.P., M.Z., A.P.
Anketa
Vyhovuje vám tetované obočie viac ako jeho každodenné kreslenie a upravovanie?
  • 25%
  • 75%