Čo je CBG olej?

CBG kvapky vo forme oleja sú získavané z rastlinky konope a majú na naše telo veľmi blahodarný účinok. Prečo je CBG olej vlastne taký skvelý? Pretože dokáže pozitívne ovplyvniť ľudský endokanabinoidný systém, ktorý funguje na princípe homeostázy. To je stav, pri ktorom telo zachováva svoju prirodzenú rovnováhu a pomáha k jeho správnemu fungovaniu.

Ilustračné foto
Zdroj: ZEEN WORLD

Nemusíte sa báť, aj keď CBG pochádza z konope, neobsahuje psychoaktívne látky, takže vám nehrozia žiadne nepríjemné stavy ako napríklad pri marihuane. Práve naopak. Budete to stále vy, len oveľa viac psychicky aj fyzicky vyrovnaní.

Skvelé na užívaní CBG oleja je, že prospieva takmer každému. Bez ohľadu na vek, pohlavie, ba dokonca živočíšneho druhu. Aké CBG účinky teda môžete očakávať?

Pre deti

Vedeli ste, že CBG dokáže pozitívne ovplyvniť aj malé detičky? Veru áno, dokonca od veľmi nízkeho veku. Máte doma malého „rošťáka”, ktorý nevie obsedieť, často ho rozruší aj maličkosť a nechcete tieto stavy riešiť žiadnou chémiou? V tom prípade je CBG olej skvelým riešením. Dokáže totiž deti upokojiť či dokonca zabrániť ich úzkostným stavom. A to všetko prírodnou cestou. Pre istotu sa však pred užívaním poraďte aj so svojím lekárom.

Ilustračné foto
Zdroj: ZEEN WORLD

Pre deti je tiež celkom typické, že vás prekvapia nejakou tou boliestkou, odreninou či modrinou. Práve vtedy je skvelé mať po ruke konopné mazanie vo forme Regeneračného balzamu CBG. Dokáže si poradiť s rankami či popáleninami, a to bez toho, aby citlivú detskú pokožku podráždil.

Pre dospelých

Ľudia v produktívnom veku žijú v hektickom svete. Musia zvládnuť prácu, rodinu, deti a v ideálnom prípade čo najlepšie, najrýchlejšie a s úplnou gráciou. Ako sa z toho všetkého nezblázniť?

Okrem toho, že by ste si konečne mali nájsť čas pre seba, pomôžu vám aj konopné kvapky CBG. Sú skvelé na zrelaxovanie mysle aj tela a hodia vás do pohody aj bez veľkej námahy. Stačí si nakvapkať pár kvapiek CBG oleja pod jazyk alebo si zamiešať Konopný peľ CBG do vášho obľúbeného smoothie. Potom už len stačí vyložiť nohy na stôl a užívať si ten vzácny pokoj.

Stres má však negatívny vplyv nielen na psychiku, ale aj na naše fyzické telo. Oslabuje imunitný systém, ktorý sa tak následne nedokáže brániť pred vírusmi či baktériami. CBG kvapky majú pozitívny vplyv na obranyschopnosť organizmu, takže jeho pravidelné užívanie vám môže dopomôcť v prirodzenom boji proti rôznym bacilom.

Ilustračné foto
Zdroj: ZEEN WORLD

Pre starších ľudí

Čím sme starší, tým viac pomoci z vonku naše telo potrebuje. Veľká časť ľudí v pokročilom veku rieši nejeden zdravotný problém. Aj keď sa konopné produkty nepovažujú za liečivá, tak už teraz existujú výskumy, ktoré zaznamenali pozitívny vplyv CBG oleja napríklad na zelený zákal alebo srdcovo-cievne ochorenia. Práve tie patria k najčastejším chorobám, s ktorými sa starší ľudia potýkajú.

Starnutie ide často ruka v ruke s nespavosťou. No kvalitný spánok je stále veľmi dôležitý pre regeneráciu tela a zresetovanie mysle, ktorá môže na druhý deň opäť fungovať ako nová, a to najmä v prípade starších ľudí. CBG kvapky dokážu ľudské telo uvoľniť natoľko, že si užije kvalitný a ničím nerušený spánok, pričom sa ráno bude cítiť ako znovuzrodené.

Ilustračné foto
Zdroj: ZEEN WORLD

Pre domácich miláčikov

Veru áno, CBG má pozitívny účinok aj na štvornohých členov rodiny! Aj ich telá totiž fungujú na princípe endokanabinoidného systém, takže im konopné produkty dokážu pomôcť podobným spôsobom ako nám.

Máte doma psíka či mačičku, ktorí sú často v strese, nevedia ovládať svoje emócie alebo majú problém s častými zápalmi akéhokoľvek druhu? Skúste im do krmiva pravidelne pridávať pár kvapiek CBG. Dajte si však pozor na dávkovanie, je to predsa len drobnejšie telíčko. Menej je niekedy viac.

Radi by ste vyskúšali kvalitný konopný produkt? Siahnite po ZEEN CBG oleji, Konopnom peli alebo Regeneračnom balzame. Všetky tieto produkty nájdete online v e-shope ZEEN WORLD alebo offline exkluzívne v predajniach DM drogerie.