K novému spôsobu stravovania inšpiroval hudobníčku jej tréner Marco Borges, ktorý napísal knihu čisto o vegánskej strave. Riadi sa heslom: Čo je dobré pre planétu, je dobré aj pre naše telo. Kniha sa už stala bestsellerom a Beyoncé okamžite po nej siahla tiež, aby si aj tým dopomohla k lepším krivkám. Výhodou vegánskej stravy je, že má menej kalórií, a tak, ak by bola hladná, môže si beztrestne zobnúť kedykoľvek nejakú rastlinku. Speváčka láka na spôsob stravovania, aký ponúka jej tréner, a na kúpu knihy aj tým, že môžu vyhrať lístky na jej koncert. Biznis je biznis. K Greenprint diéte je už aj aplikácia a ponuka dodávky potravín domov. Myšlienka ochrany planéty a vlastného zdravia je však pekná.

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE
Zdroj: Profimedia.sk

Takto treba postupovať

Vegánom by ste sa nemali stať z večera do rána – treba na to telo pripraviť, ale najskôr svoju hlavu. Marco Borges radí presný postup. Počas jedenástich dní si dajte jedlo čisto rastlinné jedlo denne - to nazýva stupeň jeden. Počas ďalších jedenástich dní si naservírujte dve rastlinné jedlá denne. Je to celkom dobrý systém, pretože telo si na nové zmeny privyká dvadsaťjeden dní. Takže ak vydržíte, presvedčíte sa, že toto je pre vás dobré, ste na najlepšej ceste zmeniť svoje stravovacie návyky. Predtým, ako prejdete na vegánstvo, je však dobré poradiť sa s lekárom a zostaviť jedálniček tak, aby vám v strave nechýbali bielkoviny, vápnik a vitamín B12.

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE
Zdroj: billboard.com

Vegánske raňajky

Pohánková kaša s tekvicou a figami

Sušené figy zalejte horúcou vodou. Upečte tekvicu v rúre, uvarte pohánku. Rozmixujte figy s pečenou tekvicou a pridajte k pohánke. Kaša chutí teplá, ale aj vychladnutá. Ozdobte ju čučoriedkami.