Mestský súd v Prahe poslal kedysi na štrnásť rokov do väzenia lekára, ktorý zavraždil svoju milenku. Chcela svoj pomer ukončiť a všetko prezradiť manželovi.  Na Slovensku sa stal opačný prípad. „Manžel ráno pobozkal deti a odišiel do práce. Večer zavolal, že je vo väzení a už sa domov nevráti. Vraj zabil akúsi ženu,“ opisuje Mária z južného Slovenska svoj príbeh a pokračuje v desivom rozprávaní. Neskôr sa dozvedela, že jej manžel si našiel milenku. Po niekoľkých mesiacoch vášne chcel zo vzťahu vycúvať. Ohrdnutá žena ho začala vydierať, tak ju zaškrtil a zakopal v lese.

Môže si žena nevšimnúť, že býva s násilníkom.
Môže si žena nevšimnúť, že býva s násilníkom.
Zdroj: pixabay

Žiadne výčitky

„Viete, čo ma desí? Bol už mesiac vrahom, ale jeho správanie sa vôbec nezmenilo.  Ráno nachystal čaj, popoludní sa s deťmi učil dejepis. Dvakrát za týždeň si s kamarátmi išiel zahrať futbal. Bez náznaku akejkoľvek emócie, či výčitiek svedomia, robil to isté, čo desať rokov predtým. Akurát rukami, na ktorých bola krv mŕtvej milenky,“ tvrdí Mária, manžela ktorej obvinili z vraždy. Je zabiť a tajiť to také jednoduché?

S vrahom spávala viac ako mesiac.
S vrahom spávala viac ako mesiac.
Zdroj: pixabay

Vymenili si čísla

Šéf oddelenia kriminálnej analýzy FBI John Douglas, z prác ktorého čerpajú vyšetrovatelia na celom svete, všetkých uisťuje, že nie. Marcel to však urobil. Podľa Márie chcel týmto činom zachrániť vlastnú rodinu. Zdá sa vám to zvrátené? Žene, ktorá nám tento osud rozpráva nie. „Marcel sa s Ivetou zoznámil vo vlaku z Bratislavy do Košíc. Vymenili si telefónne čísla, neskôr sa začali stretávať až skončili v posteli,“  prezrádza podrobnosti Mária. Na poslednom rande sa ženatý chlap neovládol a svoju ohrdnutú frajerku zmasakroval. O mesiac ho z domu odviedli policajti. Zničil život sebe, svojej rodine aj rodine svojej milenky. Žiadna z nich už nežije tak ako predtým. Čo na to odborník?

Z mileneckej uličky chcel Marcel vycúvať, Urobil to však neuveriteľne brutálnym spôsobom.
Z mileneckej uličky chcel Marcel vycúvať, Urobil to však neuveriteľne brutálnym spôsobom.
Zdroj: pixabay

Citovo chladný

„Tento muž je zrejme citovo veľmi chladný a svoje emócie prežíval veľmi povrchne. Nemal problém bývať s manželkou, podvádzať ju s milenkou, po jej vražde sa opäť vrátiť k rodine a žiť akoby sa nič nestalo. Jeho manželka sa zatiaľ odmieta pravdivo pozrieť na situáciu. Určite by ho nemala ospravedlňovať a zvaľovať vinu za tento hrozný čin na milenku,“ vraví doktor Jindřich Cupák z psychiatrickej nemocnice v Kremnici.

ROZHOVOR: Vašo Patejdl o rakovine, dvoch rodinách, peniazoch, konci Elánu aj šoku, ktorý mu prichystal syn

Takmer umrela strachom! Miriam Kalisová prehovorila o tom, ako sa bála o dcérin život

Adela Vinczeová šokovala svojich známych. Keď ju ohovorili, urobila niečo, s čím nepočítali