Radí: profesorka mágie Sonia Guerrera
Stretnúť toho pravého nie je jednoduché. Žijeme v spoločnosti plnej predsudkov, absurdít a falošných ideálov. „Potláčame svoje pravé ja a budujeme falošné, spoločnosťou oceňované náhrady seba samej,“ hovorí Sonia Guerrera. Pod maskami iných ľudí hľadáte toho, kto vám rozbúcha srdce. A dúfate, že vám ho nerozbúchala iba maska, ale aj človek pod ňou. Alebo vás čaká ďalšie sklamanie? Profesorka má na to jasný názor: „Ak nedokážete byť sama sebou, nikdy nestretnete lásku svojho života, ale len jej napodobeniny.“

Základný predpoklad je, aby ste pri výbere partnera neboli povrchná. Najväčšou prekážkou sú kritériá jeho výberu. Je povrchné vyberať si ho len na základe fyzickej krásy. „To je, ako vbehnúť do obchodu len preto, že na ňom visí ceduľa oznamujúca výpredaj. Nájdete tam čokoľvek, čoho sa chce predajca zbaviť, a vy nakúpite iba preto, že je to lacné,“ podotýka Guerrera.

Samozrejme, fyzická krása nie je úplne nepodstatná, no váš partner by sa mal páčiť predovšetkým vám a nemusí sa páčiť nikomu inému. Má byť ideálnym partnerom pre vás a nie pre vaše okolie. Asi by harmónii vášho vzťahu nepridalo, keby všetky kamarátky, ktoré ho uvidia, začali slintať. Každú chvíľu by niekto narúšal intimitu vášho vzťahu a snažil sa medzi vás votrieť.

„Existujú aj alfa-hlupáci, ktorí používajú ženu ako módny doplnok a každý mesiac predvádzajú okoliu inú bábiku. No sú aj alfa-hlupane, ktoré špúlia pery na každého v dosahu, koketujú aj s vlastným tieňom a celému svetu rozprávajú, aké sú žiadané. Pre takýchto ľudí sa oplatí trénovať beh a šprintovať od nich čo najďalej,“ hovorí s ironickým úsmevom profesorka mágie.

Zabudnite na trendy krásy

Porovnávate sa s modelkami v časopisoch a s celebritami? Myslíte si, že ste príliš nízka, tučná, príliš plochá, máte veľký nos a široké stehná? „Spoločnosť je manipulatívna, ideál krásy nespĺňa nikto. Je to len zbierka častí rôznych tiel z obálok časopisov. Telo je biznis a ideál krásy prostriedok, ako z vás vytrieskať peniaze,“ vysvetľuje Guerrera.

Vy ste azda nikdy nepodľahli módnej diéte, tabletkám na chudnutie, špirále sľubujúcej nekonečne dlhé riasy, mejkap, ktorý zakryje aj najmenšiu chybičku na tvári, či skrášľujúcim kozmetickým zákrokom?
Nečakajte na deň, keď budete dokonalá, a až potom sa vyberiete hľadať svojho partnera, zo strachu, že by ste sa nikomu nepáčili. „Ani krásna tvár a telo vo skvelej forme vám nepomôžu udržať si partnera, ak nemáte vlastnú osobnosť a chýba vám charakter,“ podotýka profesorka.

Nebuďte egoistka

Nevyžadujte však od ľudí, aby vás akceptovali takú, aká ste, bez toho, aby ste na sebe v niektorých oblastiach zapracovali. Nenarodili ste sa dokonalá a všetko sa netočí iba okolo vás. Egoista totiž nedokáže vnímať potreby svojho partnera a v takom prípade sa o harmonickom vzťahu nedá hovoriť.

Ak čakáte na pravú lásku sediac v kúte a veríte, že sa objaví ako blesk z jasného neba, ostanete sama. „Jednou z najabsurdnejších dogiem je, že ten pravý sa objaví, keď príde správny čas, že treba len trpezlivo čakať,“ hovorí Sonia Guerrera. Potom sa môže stať, že prvý, čo vám polichotí, bude vo vašich očiach očakávaným partnerom a muža, o ktorého by ste najviac stáli, vám odvedie iná. Kým čakáte na lásku svojho života, to, čo vám uniká, je láska vášho života...

Ani ten najlepší nie je dokonalý

Aj keby ste si nohy zodrali, zabudnite na presvedčenie, že raz niekde natrafíte na pána Božského. Na celom svete neexistuje ideálna osoba, a teda ani ideálny partner. „Napriek snahám byť čo najlepšia, nikdy nebudete spĺňať všetky jeho ideály ani on tie vaše,“ pripomína profesorka.

Ani ten najlepší partner vám totiž nebude vždy a za každých okolností rozumieť, nie vždy sa zachová podľa vašich očakávaní a predstáv. Ani ten najlepší partner vám nebude vedieť vždy vyhovieť. To však neznamená, že nie je láskou vášho života. Snažte sa vidieť krásu a klady svojho partnera bez toho, aby ste ho nútili ich stále dokazovať. Ak ste si svojho chlapa nevyberali povrchne, zahodili ste svoju falošnú masku, žiadne exhibície partnerových pozitívnych vlastností nepotrebujete. Viete, že sa pozeráte na toho pravého, a ak sa páči vám, čo viac ešte potrebujete?

Prestupná stanica

Patríte k ženám, ktoré sa do vzťahu nevkladajú naplno, pretože čakajú, že v budúcnosti stretnú niekoho ideálnejšieho? Na druhej strane, možno máte doma podobne zmýšľajúceho partnera. Takýto vzťah nazýva profesorka mágie zážitkovou jazdou a dodáva: „Pomerne ľahko ho odhalíte. Partner sa odvoláva len na prítomnosť, nevidí vzdialenejšiu budúcnosť a nehrnie sa do budovania veľkých vecí, ktoré by ho zaväzovali.“

Ujasnite si, koho chcete

Určite si, čo by váš potenciálny partner mal mať a čo je pre vás dôležité. Zamyslite sa nad tým, čo by ste partnerovi dokázali tolerovať a čo už je pre vás neakceptovateľné. Poobzerajte sa mužoch spĺňajúcich vaše kritériá. Vyberte si najlepšiu voľbu spomedzi daných možností a adaptujte sa na nové podmienky tak, aby ste sa zladili.

Týmto sa radšej vyhnite

Aby ste po pár týždňoch nesedeli doma sama s uplakanými očami, poradíme vám, pri ktorých chlapoch radšej zaraďte spiatočku:

  • Bol neverný svojej partnerke? Bude aj vám.
  • Je viac ako isté, že ak opustil svoju priateľku kvôli vám, scenár sa pri vás zopakuje.
  • Ak často mení partnerky alebo mal veľa partneriek v krátkom čase. Je neprispôsobivý a na ženách vidí hlavne chyby. Jediné, čo získate, je pocit menejcennosti.
  • Rýchlo sa do vás zamiloval? Zvyčajne sa aj rýchlo „odmiluje“. Alebo sa rovnako bezhlavo zaľúbi do ďalšej a vás opustí.
  • Negatívneho a pesimisticky naladeného chlapa, ktorého všetko rozčuľuje, budete onedlho hnevať aj vy.
  • Nezačínajte si s mužom, ktorý nemá vlastné záujmy a závisí len od vás. Celý jeho život by ste mali na svojich pleciach.
  • Ak má nikdy sa nekončiace problémy a stále vám vyplakáva na pleci, hoci by ste mali akokoľvek silný syndróm samaritána, nikdy sa naňho neviažte. Namiesto budovania vlastného šťastia budete len plátať diery v jeho živote.
  • Veta: Dnes idem žiť! je pre neho synonymom toho, že sa strápni na diskotéke alebo na večierku. Ak je pre neho udalosťou týždňa vliezť do baru a nemá žiadne ďalšie životné méty, stanete sa jeho „matkou“, ktorá sa bude starať o nedospelého partnera. Ak si vyrazí raz za čas, je to v poriadku.