Ženy i muži si oddávna farbili vlasy. Gréci a Rimania okrem prírodných materiálov siahali aj po síre, či tajuplných roztokoch, ktoré im mali zaručiť väčšiu príťažlivosť a niekedy aj premeniť vlasy na zlato. Dámy si do síry nasypali tiež prášok zo šafranu, korenia, ktoré je takmer rovnako vzácne ako drahá kovy. Šafran brali aj ako afrodiziakum, ktorý k nim mal prilákať milenca.  

Natreli sa trusom

Pekné prsia sú pýchou každej ženy a inak to nebolo ani v antike. Dámy si ich kvôli zväčšeniu natierali krémami z tropických rastlín a masírovali si ich kokosovým olejom. Kým prišiel na rad silikón, lekári im do tela vkladali napríklad pomletú gumu! Ešte čudnejšie dnes pôsobí správa, že Grékyne sa pred neželaným počatím bránili tak, že si intímne miesta natierali krokodílím trusom.

To, čo vám šepká pri sexe do ucha o ňom prezradí viac, než by chcel.
Zdroj: shutterstock

Žiadne intímnosti

Ľahké to kedysi nemali ani muži. Hlavou rodín boli v staroveku otcovia, ktorí dbali aj na počestnosť svojich dcér. Mali právo vybrať dievčatám vhodného manžela, ale ani s tým sa budúce nevesty pred svadbou nemohli stretnúť osamote. Otec mal dokonca právo zabiť milenca svojej dcéry ak ich prichytil pri cudzoložstve.