K najčastejším sexuálnym snom žien patrí sex so svojim nadriadeným. Psychológovia si ho vysvetľujú tak, že slečna sa v práci cíti nevyužitá a rada by sa kariérne posunula ďalej. Nevie však ako na to, tak sa natiahne na šéfovu pohovku! Ian Wallace v jednej zo svojich štúdií tvrdí, že sny do veľkej miery odrážajú naše túžby, ale aj obavy a obdiv. Takže nadriadenému môže aj zrelá dáma vo sne podľahnúť len preto, že  obdivuje jeho nápady a pracovné výkony!

Sex s celebritou

Hneď po šéfoch sa v našich snoch najčastejšie ocitajú herci, speváci, tanečníci, moderátori, teda celebrity. Podľa štúdie Univerzity v Montreale sa s nimi ženy vo svojich snoch milujú dvakrát častejšie ako chlapi. Vysvetliť si to nikto netrúfa, zrejme sú len pekní, vyšportovaní, rozumní, navoňaní, verní a bohatí. A takí chlapi sa predsa ženám páčia...

Sex s ex

Tento sen vraj slovenské ženy desí najviac a zhoduje sa s indiánskym príslovím, že bez ohňa nie je dym. Keď vo sne spíte so svojím bývalým, zrejme sa váš súčasný život ocitol v rutine. Takýto zážitok má dva konce: buď sa vo vás opäť rozhorí túžba hlad po milostnom živote so súčasným partnerom, alebo sex vo sne s niekdajším milencom terajší vzťah pochová.