Karel Gott bol džentlmen. Martinu rozmaznával sedem rokov, no keď mu oznámila, že s ním chce bývať, spanikáril. Milenke kúpil byt, tým sa ale romanca sa skončila. Aspoň tak tvrdí denník Blesk, ktorý dva mesiace po smrti Karla Gotta odhalil jeho ďalšie tajomstvo. Martina Zbořilová mu ako jedna z mála žien dala kopačky.

Prameň mladosti

Keď sa zoznámili bola gymnazistka, Karel mal cez päťdesiat. Neskôr študovala na vysokej škole, privyrábala si ako modelka. Gott jej ukázal veľký svet, vytiahol ju do vyšších spoločenských vrstiev. „Je prameňom mojej mladosti,“ prezradil vtedy nemeckým novinám Spiegel. S Martinou sa napokon rozišiel za čudných okolností.

Išla za pápežom

V Nemecku vyšiel s maestrom rozhovor, v ktorom pripustil, že okúsil sex s dvomi dievčatami. Titulok znel, Gott holduje gruppensexu! Martina mu urobila scénu, dokonca ho nepustila do bytu. Karlovi ale došla trpezlivosť tiež. Dal milenke zbohom. Martina odišla do Ameriky, kde spoznala slávneho režiséra Miloša Formana (†86). „Prečo by klopala na kadejaké dvere, išla priamo za pápežom,“ okomentoval to po rokoch Karel Gott. A v jeho slovách vraj bolo cítiť štipku irónie...