Žijeme rýchle časy. Preč sú roky, kedy žena sedela pri telefónnom prístroji v obývačke a čakala, kedy sa ozve jej milovaný. Moderné prístroje všetko zmenili. Aj predtým takmer nemožný vzťah dnes môžete nadviazať rýchlo a pohodlne z takmer každého kúta planéty. Akurát komunikácia je tak trochu neosobná, čo si už všimli aj psychológovia.  

Žiadna svadba

Server Independent citoval ich správu, podľa ktorej používatelia emotikonov a skratiek v sms-kách, nie sú vhodní pre rodinný život. Chýba im zdvorilosť a romantika, rovnako pojašene sa budú chovať aj na rande. To však mnohým osloveným ženám nevadí. S chlapmi sa na rozdiel od minulosti nestretávajú kvôli vydaju, chcú si iba užiť. Sex na prvom rande už nie je tabu, spoločnosť ho akceptuje čoraz viac.

Pribúda chorôb

Následky pohlavného styku s novým partnerom sú teraz oveľa závažnejšie ako kedysi. Podľa dát Strediska pre kontrolu a prevenciu chorôb, v Amerike výrazne stúpa počet ľudí s nejakou sexuálnou chorobou. Hoci osveta je na oveľa vyššej úrovni ako kedysi, vírus HIV sa ocitol v prvej desiatke najčastejších žien. Mnohé svadbu nestihli, mali od dvadsať päť do tridsať štyri rokov!