Obraz, ktorý som videla na druhej strane ulice, sa mi vrýval do pamäte, čoraz hlbšie a hlbšie a ja som mala pocit, že to možno ani nie je pravda, že možno len spím, že možno ma len zrazilo auto a ja ležím v kóme a moja fantázia pracuje na plné obrátky. Všelijaké predstavy som mala, len nech to, čo vidím za oknom kaviarne nie je pravda. Potriasla som hlavou v snahe striasť zo seba ten nepríjemný pocit a privrela oči. Nepomohlo to.

Vedela som, že niekoho má. Nie som padnutá na hlavu. Ale moju najlepšiu priateľku? Tak to už je aké klišé. Úplne ako z nejakého nemeckého romantického filmu. Opäť som sa pozrela von oknom. Stáli tam. Môj snúbenec. Moja kamarátka. V objatí, bez náznaku hanby, bez náznaku strachu, že ich uvidí niekto známy. Možno o tom už všetci vedia, len ja som bola za kravu. Pozrela som na svoj snubný prsteň. Sama som si ho vybrala, bol krásny, bol drahý a ja som po ňom túžila viac, než po čomkoľvek inom na svete. A hľa, ani ten kameň na krúžku z bieleho zlata, mi nezaručil šťastie, tak ako som verila.

Nič na svete vám nedá záruku dokonalého života, pretože dokonalý život, dokonalé šťastie a dokonalá láska neexistujú a nikdy existovať nebudú. Teraz to už viem. A stačilo len, aby môj snúbenec pretiahol moju kamarátku. To mi hneď otvorilo oči a upravilo pohľad na svet. A najhoršie bolo, že som necítila nič. Nič. Len prázdnotu a hlad, pretože som od včerajšej večere nič nejedla. Možno máme na každého človeka len istú škálu pocitov a keď sa už raz všetky pocity k danej osobe vystriedajú, tak sa opakovať nebudú. Alebo čo ja viem. Možno ma umŕtvili tie tri vodky, ktoré som mala namiesto raňajok.

Vytočila som jeho číslo a čakala. Už nestáli na ulici, už boli niekde preč, za rohom, ďaleko, u neho, u nej a mňa opäť prepadol pocit, že to možno nebola pravda, že mi z kofeínu a nikotínu už začala nadobro skákať platňa a všetko si len namýšľam. Nezdvihol to. Vytočila som ho opäť, ale to sa už ozvala odkazová schránka. Ako inak. Objednala som si ďalšiu kávu a hrianky a snažila sa prísť na to, čo bude ďalej. Či sa prizná on, či to nevydrží ona a povie mi pravdu. Alebo sa mám priznať ja a povedať im, že už o tom viem.

Pípla mi smska. MAME PORADU, ZAVOLAM NESKOR. No pravdaže, porada. Čo iné. “A o čom sa radíte? O tom, ako predĺžiť tvoju erekciu?“, mala som chuť mu napísať. Hodila som mobil do kabelky a pustila sa do hrianok, ktoré chutili ako podošvy z topánok, ale aspoň zaplnili môj prázdny žalúdok a ja som sa konečne začínala cítiť lepšie. A pomaly začala nastupovať bolesť. Bolesť zo zistenia, ako hlboko dokázala klesnúť osoba, ktorú som milovala. Taká bolesť nie je nič pre slabé povahy. Človek by sa z toho dokázal aj zblázniť. A ja som sa rozhodla. Bude to potupa, ale nie moja. Hodila som na stôl bankovku a vyšla z kaviarne. Na ceste k nemu som si v ruke otáčala kľúč od jeho bytu, ktorý mi so slovami lásky vtlačil do dlane. Ja hlupaňa. Kto vie, ako dlho ma podvádzal. Za dva roky, toho určite postíhal dosť.

Otočila som kľúčom v zámke a otvorila.

„Ahoj, drahý,“ zakričala som z predsiene. Počula som buchot, určite obaja vystrelili z postele ako šípy. Usmiala som sa a kráčala do kuchyne.

„Hm, ahoj, čo tu robíš?“ spýtal sa v rozpakoch a ešte si upravolal zle pozopínanú košeľu. „Čo tu robím ja? Čo tu robíš skôr ty, veď máš poradu,“ povedala som a pozrela mu priamo do očí. Uhol pohľadom. Zas som sa usmiala. „Dáš si kávu?“ opýtala som sa a zapla kávovar. Mlčali sme sa ja som sa motala po kuchyni akoby nič. Postavila som pred neho šálku a videla, aký bol nesvoj, celkom ma to bavilo. „Aj Klára si dá kávu?“ položila som jednoduchú otázku. On pohotovo odpovedal: „Klára pred obedom kávu nepije.“ Zasmiala som sa. On sa zarazil. Potom otvoril ústa, že niečo povie, ale ja som pokrútila hlavou, aby bol ticho. Stiahla som si prsteň o hodila ho do jeho obľúbeného pressa. Počula som, ako cinkol o dno. „Idiot,“ pošepkala som na rozlúčku. A so zdvihnutou hlavou som odkráčala preč.

Čitateľke za uverejnený príbeh posielame balíček kozmetiky Bioderma

Príbeh čitateľky: Namiesto porady ma podvádzal s milenkou

-hydratačný upokojujúci a ochranný krém, na každodennú starostlivosť a ošetrovanie citlivej pleti Sensibio Legére, ktorý vďaka patentovanému komplexu Toléridine® zvyšuje prah tolerancie pokožky

- čistiacu micelárnu pleťovú vodu na citlivú pleť Sensibio H2O, ktorá dokonale čistí a odstraňuje mejkap z tváre a z oblasti očí.

- tyčinku na pery Bioderma Atoderm.

 Vaše príbehy posielajte na [email protected]