Bývalú lásku vám to nenahradí, ale aspoň trošku vám to ušetrí srdiečko.

Zaspomínajte si

Zalovte v mobile, v mailoch, v smskách a správach. Určite nájdete minimálne 10 kontaktov osôb, ktoré ste za posledné roky úspešne ignorovali, lebo ste sa venovali výhradne vašej polovičke. Vyčleňte si malý kávový rozpočet a zavolajte týchto ľudí na kávu. Len tak nezištne, pokecať. Zistíte, že nie ste sám na svete so svojimi problémami.

Veľa športujte

Nemusíte byť maratónsky bežec, aby ste sa naladili na bežeckú strunu, vybehli len tak do parku, vyplavili endorfíny a nadýchali sa čerstvého vzduchu. Hlavne neseďte doma a neplačte do vankúša. Nikto vám totižto nezaklope na dvere, že „Hello, nemáš náhodou depku?“ Príroda je veľký liečiteľ, sami budete z jej účinkov prekvapení. Les, hory, voda, kvety, vône. Jednoducho balzam na dušu.

Rodina 

Ak ste doteraz väčšinu času trávili s partnerom a zabúdali pritom na rodinu, rodinných príslušníkov, je načase to napraviť. Ak máte dilemu, ako vás prijmú, vedzte, že rodina je super v tom, že vás podrží vždy a za každých okolností. Dokonca ani nemusíte nič vysvetľovať. Proste sa doma zjavíte, všetkých pozdravíte, prinesiete pidi darčeky a zvyšok pôjde samochodom.

Vnímajte sa

Môže to znieť divne, ale veľa ľudí nevie byť sám/sama so sebou. Potrebujú k životu stále niekoho poblíž, vedľa seba. Stačí, že sedí v kuchyni, pije kávu a počúva. Už len jeho prítomnosť pôsobí upokojujúco. Hovorí sa, že človek je pripravený na vzťah, keď je naučený byť sám. Určite je na tom veľa pravdy. Skúste byť niekedy sami. Len tak, s knihou, kávou, vašimi myšlienkami, hudbou, vaňou, pohárom vína, vonnými sviečkami, v parku, na lavičke. Uvidíte, ako sa vám prečistí hlava, usporiadajú myšlienky a vráti rovnováha.

Otvorte sa

 Veľa sa rozprávajte s priateľmi, s blízkymi, s kolegami. Akonáhle sa svetu otvoríte a priznáte, že máte problémy, objavíte nepoznané. Napríklad aj to, že aj iní ľudia majú problémy a ich životy vôbec nie sú také ideálne ako sa na prvý pohľad a zo sociálnych médií zdá. Je dokázané, že práve tí ľudia, ktorí sa prezentujú ako najusporiadanejšie a najšťastnejšie páry s množstvom rodinných fotiek, tak práve tam sú problémy najväčšie.

Zoznam

Pripravte si zoznam vecí ktoré vás bavia robiť. A aj ich robiť začnite. Či už to bol kurz varenia alebo salsa a spoločenské tance, alebo cestovanie do exotických destinácií, teraz je ten správny čas sa pustiť do všetkého, na čo doteraz nebol čas a priestor.

Označili ju za opitú a zdrogovanú. Jana Kirschner priznala, že sa na seba nemôže pozerať

VIDEO: Kyprá trénerka Michelle nevedela zaujať fanúšikov. Potom prišiel útok prasaťa a...

Je vyzliekanie sa úchylka? TAKÚTO šokujúcu vec si o ľudskej nahote myslia ženy