Ideálnym základom pre dobrý a kvalitný vzťah je intimita, píše  Women´s Health, ktorý sa podieľal na výskume dôležitosti sexu vo vzťahu. Zaujímavé je, že obe pohlavia sa podľa výsledkov zhodli na tom, že jednoducho mať sex raz týždenne nestačí.

 

"Až 60 percent žien a 69 percent mužov sa vyjadrilo, že by preferovali mať sex niekoľkokrát týždenne. Avšak Američania sa priznali, že intímnostiam sa venujú len raz maximálne dvakrát za mesiac," pokračuje Women´s Health. Slovenky anketári neoslovili, no isto by zaujali rovnaký postoj.

O čom fantazírujeme?
O čom fantazírujeme?
Zdroj: archiv

Treba pridať

Z výsledkov výskumu je zrejmé, že pre dobrý a kvalitný vzťah táto bilancia nie je vôbec postačujúca. Samotní opýtaní potvrdili, že ak majú sex častejšie, sú šťastnejší. Takže ak nedostávate svoju týždennú dávku intímnosti od svojho partnera, je na čase sa zamyslieť a eventuálne váš sexuálny život okoreniť. Ak potrebujete inšpiráciu, zostavte si zoznam "neposlušných vecí", ktoré odkladáte na voľné dni a zaraďte ich do vášho partnerského života, radia vedci.

Podvádzaná manželka veľmi rýchlo zistí, že je jej manžel neverný.
Podvádzaná manželka veľmi rýchlo zistí, že je jej manžel neverný.
Zdroj: Shutterstock

Predĺžte si život

Podľa istého amerického výskumu žijú sexuálne aktívne ženy až o 7 až 8 rokov dlhšie, muži až o celých desať. Naopak, riziko predčasnej smrti sa zvyšuje, pokiaľ si sex doprajete len raz za mesiac prípadne ešte menej.