1. Podozrieva vás!

Muži, ktorí nemajú čisté svedomie niekedy paradoxne začínajú útočiť na partnerku a podozrievať ju z nevery. V duchu hesla Podľa seba súdim teba. Takže ak vás začne kontrolovať telefonátmi, hoci to doteraz nerobil, alebo sa stále pýta na kolegu, s ktorým ste nedávno zašli na kávu, niečo sa možno deje. Posudzuje vás podľa seba a dá vám to podvedome pocítiť.

2. Chronický neverník
Ak ste sa dali dokopy s chlapíkom, ktorý bol neverný aj predtým, ako vás spoznal, je dôvod, aby ste sa mali na pozore. Zvyk je železná košeľa a platí to aj pre neveru. Ak aj v minulosti takto zlyhal, môže to ľahko urobiť aj teraz.

3. Je mu to jedno
Predtým ste sa povadili aj pre maličkosť, stále ste mali na tanieri čo robíte zle alebo aké máte zlozvyky, ale teraz je odrazu pokoj. Pozor, niečo sa zrejme deje, je nepravdepodobné, že by mu vaše chyby prestali vadiť. Skôr to bude tým, že mu je fuk, čo robíte, zaujíma ho nová žena. Buďte opatrná, aj keď sa jeho správanie zmení na horšie. Napríklad, keď mu zrazu lezie na nervy to, čo donedávna zbožňoval, a háda sa s vami aj pre nepodstatné veci. Pravdepodobne sa už sústredí na inú. A ak počas hádky spomenie, že si vás nemal vôbec brať, či začať s vami žiť, je otázkou času, kedy sa k nevere  prizná.

4. Ja som tam nebol...
Znakom, že vám je možno neverný, môže byť aj zámerné zatajovanie miesta, kde sa práve nachádza. Keď vám povie, že bol s kamarátom  na pive a na druhý deň to zmení na partiu kamarátov, ľahko sa môžete po čase dopátrať k tomu, že pivár Zdeno bol vlastne Zdenka. A z pivárne sa vykľuje jej obývačka.

5. Bez telefónu ani na krok
Ešte nedávno hodil po príchode domov mobil na policu a nezakopol o neho, teraz ho nosí ešte aj na toaletu. Čudné je, že keď mu príde správa, a vy ste nablízku, ani ju neotvorí, alebo nezdvihne prichádzajúci hovor.  Zlým znamením je rýchle ukončenie telefonátu, keď vkročíte do miestnosti. Záletník vypisuje esemesky zásadne v noci, keď si myslí, že spíte. Podozrivé je aj neustále mazanie textových správ a e-mailov.

Prestane hovoriť o spoločných plánoch do budúcnosti.
Prestane hovoriť o spoločných plánoch do budúcnosti.
Zdroj: Shutterstock

6. Voňavý a upravený
 Ak muž, ktorý sa doteraz nestaral o svoju vizáž,  začne chodiť každú chvíľu k holičovi a kúpi si parfum, hoci ho nikdy nepoužíval, spozornite. Signálom môže byť aj to, že výrazne zmení šatník a nechce nosiť veci, ktoré ste mu kúpili vy. 

7. Zvláštne stretnutia

Podozrivé je, ak sa stretáva s ľuďmi, o ktorých ste doteraz nevedeli, ale zdá sa, že vás s nimi ani nehodlá zoznámiť. Možno začal aj cvičiť, zašiel k zubárovi a zmenil stravovacie návyky. Pritom doteraz bol schopný v noci schrúmať polmetrovú klobásu.

8. Vo dne v noci v robote
Odrazu sa venuje extrémne poctivo práci? Čudné.  Ak trávi mimo domu viac času ako zvyčajne a chodí na služobné cesty častejšie ako predtým, nemusí byť za tým len jeho povýšenie. Zlým znamením je aj to, ak sa s vami rozpráva čoraz menej. Dôkazom, že sa v mužovom živote niečo deje, môže byť aj služobné auto.

Doteraz oň nedbal, teraz sa ale stará, aby bolo upratané  a naleštené aj zvnútra.  Za poriadkumilovnosťou môže byť snaha o to, aby sa jeho nový objekt záujmu cítil u neho dobre.

Ak má povolanie, ktoré to umožňuje, podozrivo často zostáva dlhšie v práci, alebo „musí“ ísť na služobnú cestu.
Ak má povolanie, ktoré to umožňuje, podozrivo často zostáva dlhšie v práci, alebo „musí“ ísť na služobnú cestu.
Zdroj: Shutterstock

Čo neverníka môže ešte prezradiť?

  • Iný sex: buď je muž veľmi aktívny, vynaliezavý a agresívnejší, alebo, naopak, nemá o fyzickú blízkosť záujem.
  • Náhle odchody z domu (hoci aj na nákupy alebo venčiť psa) a hľadanie súkromia aj na úkor detí.
  • Ak sa váš rodinný účet začne zužovať bez toho, aby ste si zaplatili dovolenku na Maledivách, je pravdepodobné, peniaze míňa na inú.

Čo hovoria odborníci?

Podľa psychológa Jamesa W. Pennebakera a jeho kolegyne Diany Berryovej zo Southern Methodist University sa neverníci podvedome vyhýbajú niektorým slovám.

Z ich slovníka sa takmer vytrácajú slová ja, mne, môj, uvedomiť si, myslieť a spojky alebo a ale. Naopak, častejšie používajú slová hnev, nepriateľ, kráčať a hýbať sa. Russell Clayton z univerzity v Missouri tvrdí, že ak váš partner trávi viac času na sociálnych sieťach ako doteraz, zrejme vás podvádza. Ľudia, ktorí vysedávajú viac ako hodinu denne počas piatich dní za sebou na Facebooku alebo Twitteri, sú zrejme neverní.