Neúprosné štatistiky dennodenne dokazujú, že práve nevera je v mnohých prípadoch dôvodom na rozvod. U našich západných susedov sa rozviedlo až 60 percent manželstiev. Mnohé z nich práve po sexuálnych avantúrach mimo manželskej postele. Vplyv na podvedené manželky je pritom alarmujúci. Bezprostrednou reakciou na neveru je psychický šok, tvrdia sexuológovia.

Následne môžu psychiku ženy otráviť pocit neistoty, napätie, prudké a rýchle striedanie nálad, agresivita a depresívne reakcie, ale aj časté sebaobviňovanie.

Trpí aj telo

Ak vaša polovička skončí v náručí inej ženy, v hre je aj vaše telesné zdravie. Komplikácie vám rozbúchajú srdce, jedlo prestane chutiť a nastúpia aj bolesti žalúdka. Okrem vypadávania vlasov a zhoršenia kvality pokožky vážne hrozí sexuálne zlyhávanie. Bokovka môže mať negatívny dosah aj na kvalitu vašej práce.
Ako z krízy von? Okrem psychofyzioterapie je jediným liekom na neveru vraj čas a čokoláda. Čokoláda obsahuje fenyletylamín, ktorý produkujeme pri zamilovanosti, tak to tvrdia sexuológovia.

Podvádza vás? Zistite si to!

Nevera je ošemetná vec! Pokiaľ sa o nej dozviete. Ak nie, načo by ste si zbytočne lámali hlavu. Ak vás však predsa len prepadne podozrenie, zamerajte sa na detaily.

Trávi s vami menej času?

Robí veci, ktoré predtým nikdy nerobil(a)? Bokovka sa vkradla do vášho života. Skúste si všimnúť, či si vo vašej prítomnosti zapína vaša polovička na mobile tiché zvonenie alebo či prijaté správy okamžite vymazáva. Ďalším nie práve povzbudzujúcim znakom je, ak si založí inú emailovú adresu a nič vám o tom nepovie. Ak žena neprejavuje záujem o to, čo jej hovoríte, prípadne u muža nájdete kondómy napriek tomu, že ich nepoužívate, je to v háji. S ideálnym vzťahom sa rozlúčte a hľadajte aj vy potešenie na inej adrese.