Keď rebríček People nedávno označil Channinga Tatuma za najsexi chlapa na svete, mnohé z nás si s úľavou vydýchli. Priznajme si, že dobre stavaný krásavec Channing je asi naozaj lepšia voľba ako dieťa Justin Bieber s mierne rachitickým hrudníkom. Pritom trend v posledných rokoch skutočne smeroval od svalnatých monštier k chudým, až neduživým „týpkom“. Preto sa Channing javí ako svetlo v tme.

Vďaka za Channinga

Od čias, kedy sa Channing Tatum objavil prvýkrát na verejnosti, vo videoklipe Rickyho Martina, uplynulo dvanásť rokov. Vtedy dostal Channing za svoj výkon na ruku štyristo dolárov. Dnes patrí k najlepšie zarábajúcim hercom a už sa hrdí aj titulom najsexi muž planéty. Channing zdedil po predkoch írske, francúzske, nemecké i indiánske korene, už od detstva rád športoval a pravidelné futbalové či bejzbalové tréningy úspešne formovali jeho postavu. Chvíľku to vyzeralo na profesionálnu kariéru, potom však Channinga prestal šport baviť a začal študovať vojenskú históriu a stratégiu, čo ho predurčilo do diplomatických kruhov.

Ani to však napokon nebola konečná stanica, pretože Tatum po čase prebehol do sveta modelingu. V reklame si ho potom všimli filmoví producenti, ktorí hľadali herca do jednej z epizód krimiseriálu C.S.I. Miami, odkiaľ bol už len krôčik od vstupu do najvyššej hereckej ligy. V roku 2006 si zahral vo filme Let’s Dance, neskôr si vzal svoju partnerku z fi lmu aj za manželku a bola to práve ona, komu povedal informáciu o svojom víťazstve. „Správu o svojom víťazstve som manželke oznámil počas toho, ako sme vo vani umývali našich psov od tchora,“ smial sa Tatum. Žena mu, samozrejme, nechcela veriť, dnes mu vraj už nepovie inak ako najsexi na svete...

Hory svalov

Iste, Channing rehabilitoval svalnatých krásavcov, ale pri hľadaní mužskej krásy a jej vývoja musíme odložiť krajčírsky meter a niekedy aj zrkadlo, veď si spomeňme na tvár Jeana Paula Belmonda, a to bol pred štyridsiatimi rokmi sen mnohých dievčat. Na krk mu vtedy dýchal regulárny krásavec Sean Connery, ktorý mal vďaka bondovkám aj vyšportované telo. Nástup éry bodybuildingu a týrania v posilňovni však v osemdesiatych rokoch dostal na prvé miesta megasvalnáčov typu Arnolda Schwarzeneggera či Sylvestera Stallona.

Ak im chceli producenti dať do vienka aj kúsok intelektu, dali im vo filme na nos okuliare, ale oveľa prirodzenejšie, a pre ženy tých čias aj sexi, pôsobili ako spotený Conan či Rocky. Neskôr prišiel menej nafúknutý Mel Gibson a Bruce Willis, ktorí síce mali i hrudníky a bicepsy, ale pridali aj sexepíl a zmysel pre humor. Pri Bruceovi sme dokonca začali akceptovať aj fakt, že krásavec môže mať menej vlasov a vysoké čelo.

Chlpy zmizli

Svalnatým horám a polosvalnatým intelektuálom v priebehu rokov vždy konkurovali aj krásavci z hudobnej brandže, a keď sa na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov začala éra chlapčenských kapiel, menili takíto fešáci aj pohľad na krásu a sexepíl. Brad Pitt a Tom Cruise skutočne vyzerali ako speváci boybandov, ktorí sa rozhodli pre sólovú kariéru. Keď potom na seba Pitt nabalil horu svalov a objavil sa vo veľkofilme Trója, pôsobili jeho gigantické bicepsy skôr rušivo a odpudzujúco. A približne v tom čase som si uvedomila aj fakt, že v rámci vnímania mužskej krásy sa vytráca ochlpenie akéhokoľvek druhu.

Keď sa potom Pierce Brosnan v jednej bondovke vyzliekol do pol pása a odhalil svoj hustý kučeravý hrudníkový porast, namiesto áááách som si pomyslela bŕŕŕŕŕ. Všetko to odštartoval Mark Wahlberg, ktorý v reklamnej kampani na začiatku deväťdesiatych rokov predvádzal svoje perfektne vyholené telo a nagélované vlasy. Napriek tomu, že niektorí športovci (kulturisti, plavci, cyklisti) sa holili už dlho predtým, medzi bežnými chlapmi sa holenie iných častí okrem fúzov a brady stalo trendom len nedávno.

Muži začali bežne navštevovať kozmetické salóny, dávajú si robiť špeciálne účesy a zaoberajú sa doplnkami a módnym oblečením. Nadšeným propagátorom tohto trendu sa stal David Beckham.

Bledí neduživí

Novinkou posledných rokov sa stali krásavci neduživého vzhľadu na prehliadkových mólach. Vizážisti a návrhári vytvorili ideál krásy z chlapcov, s ktorými by ešte pred pár rokmi žiadna baba nešla na diskotéku, a mnohí krásavci sa začali podobať na anorektičky. Príklady? Málo opálený Justin Timberlake, ktorý síce trochu cvičil, ale podľa mňa sa viac voňavkoval. Alebo Robert Pattinson, ktorý videl slnko iba na fotke a nielen počas svojho upírskeho nakrúcania, ale aj v reálnom živote. A potom prišlo chlapčiatko Justin Bieber, ktorý mohol mať tisícky žien rôznych vekových i hmotnostných kategórií, stačilo pohnúť prstom.

Nepochopiteľné, veď vyzerá ako žiak základnej školy. Zdá sa, že Channing Tatum tento trend na chvíľku zastavil. Aj preto je aktuálna voľba najsexi muža planéty pre nás ženy taká uľavujúca.