Keď ste boli mladí, či pri zrode nového vzťahu, tak ste sexuálne styky pravdepodobne vykonávali ako na "ležiacom" páse. A nemuseli ste na to mať ani papier od lekára ako herec David Duchovny, že TO robíte zo závislosti. Vlastne, istá pasia tam bola - z druhého a ideálne nahého partnera vedľa seba. 

Tí, ktorých život s partnerom bavil aj mimo postele, ho majú doma dodnes. Povinne. Vládne špičky i zamestnávatelia totiž nariadili nešpacírovať sa zbytočne po svete. A svetom sa v súčastnosti rozumie aj večierka len pár metrov od paneláka.

Mnoho párov sa tak vrátilo do čias, ktorý kedysi trávili takmer permanentne spolu. Vtedy chceli, teraz okrem toho aj musia. Čo však odrazu robiť? Tí, ktorí majú deti, môžu aj naďalej frflať na množstvom domácich úloh, ktoré ich ratolestiam online zadali učitelia. Zabiť tak čas.

Dôchodcom skôr odporúčajú listovať v letákoch doma, ako podľa ich šablóny vykupovať supermarkety. Ale čo tí, ktorí uviazli na rozlohe 50 m2 s 25-ročnou hypotékou na krku? Ako sa majú zabaviť bezdetní, s vygruntovaným bytom i záhradami, ďalej ľudia s lepšie zmanažovanými rodičovskými povinnosťami a takí, ktorých už nebaví ani Netlix? Sexom... Ale, bacha! 

Sexujte, my vás sledujeme

Prestížna Univerzita Carnegie Mellon si dala tú "nevďačnú" námahu, že tri mesiace sledovala páry a ich sexuálne aktivity. Zamerali sa na takých, ktorí spolu skákali do postele aspoň raz za mesiac, a potom na tých, ktorí sa pelešili maximálne trikrát do týždňa.  

Vybratým párom nariadili, aby spolu súložili častejšie, ako zvyknú. Po troch mesiacoch bolo vymaľované.

Dvojice, ktoré pokyny dodržali a hádzali sa jeden na druhého s väčšou frekvenciou, boli v konečnom dôsledku nešťastnejšie ako predtým, dokonca frustrovanejšie. Viac sexu u nich paradoxne vyvrcholilo menšou chuťou naň. 

Rázne vysvetlenie

Ako to odborníci vysvetlili? Nútením a nesúladom medzi pármi, umelosťou. Ak totiž chlap chce každý deň a žena každý druhý, tak si po určitom čase zvyčajne nájdu kompromis, zosúladia sa, aby boli spokojní obaja.

Zhoda totiž musí vychádzať z obojstrannej spokojnosti a tá podľa výsledkov štúdií nestojí na častejšom pohlavnom styku. Teda, chlapi by s tým asi až taký zrejme problém nemali, ale nymfomanky by vedeli zraziť hrebienok a zvädnúť ich prepracovanú dolnú pýchu aj im...

Dá sa to aplikovať aj v čase koronakrízy, keď sa v každom kúte bytu hľadá nejaká kratochvíľa? Ale áno! Dajte si však pozor, aby ste to nepreháňali, lebo neplánované tehotenstvo môže byť tým najpríjemnejším bolehlavom. Partnera či partnerku môžete v posteli uhnať a vyčerpať si tak sexuálny paušál, ktorý máte k dispozícii. Prípadne ho či ju vyhnať do inej, menej chtivej spálne. Stojí vám to státie za to?

Menej sexu, ale kvalitný rovná sa spokojný vzťah... Užívajte si s mierou, ale zliezajte so seba, lebo platí, že môj coitus začína a končí tam, kde coitus toho druhého. A preto to kombinujte s inými aktivitami, napríklad si kúpte ďalšie číslo inšpiratívneho časopisu Šarm...