Sociálne siete spôsobili, že nezadané ženy majú širšie možnosti ako si nájsť svojho princa. Stačí sa pozrieť na súkromný profil muža, kde je nielen jeho fotografia, ale aj záľuby a politická orientácia. Zoznamovanie je ľahké, no existujú pri ňom aj riziká, ktoré sa nám môžu vypomstiť. A predošlé generácie ich pri zoznamovaní sa nepoznali.

Radšej s kamarátmi

Kedysi vyzerala schôdzka nasledovne. Muž vyzdvihol ženu u nej doma, často s kyticou v ruke. Rozlúčil sa s jej mamou, zamával otcovi. So svojou vyvolenou išiel na prechádzku, do kina, alebo si dopriali večeru. Po rande svoju vyvolenú odprevadil k domu a sľúbil, že sa skoro ozve. Britský server Independent zistil, že dnes sa muži s dievčatami schádzajú v hlučných baroch, alebo so skupinou priateľov pozerajú filmy na internete. Je to ešte rande?

Dohoda nutná!

Zrovnoprávňovanie vzťahov prinieslo aj otázku, kto na prvom rande zaplatí účet v reštaurácii. Kedysi bolo samozrejmé, že ak do nej dievča prijalo pozvanie, všetko zatiahol muž. Ak tak koná dnes, podľa Independent ho žena môže považovať za zvrhlíka a sexistu! V spojitosti s neustále omieľanou rovnoprávnosťou žien preto obom pohlaviam pred prvým rande odporúča dopredu sa dohodnúť na platení. Inak sa aj príjemná schôdzka môže skončiť hádkou!