Mnoho ľudí si myslí, že ľudia po štyridsiatke už strácajú nárok užívať si život, vrátane všetkých slastí, ktoré ponúka. Opak je pravdou. Tu je hneď niekoľko dôvodov, prečo ísť na to ešte dnes.

Lepší spánok

Ten, kto má dostatok rozkoše, nemá problém s kvalitným spánkom. Nejde len o fyzickú námahu  pri sexe, hoci aj tá ma niečo do seba. Dôležité je, že pri sexe sa z mozgu uvoľňuje hormón serotonín, ktorý vám zaručene zlepší náladu a zároveň zabezpečí kvalitnejší spánok. Sex vám zníži aj hladinu kortizolu, ktorý je spojený so stresom a úzkosťou.

Mladistvejší look

Vedci sledovali páry, ktoré mali sex minimálne trikrát do týždňa a zistili, že vyzerajú v priemere o 10 rokov mladšie, ako ich rovesníci, ktorí sex zanedbávajú.

Migréna skončila

Po novom by už výhovorka na bolesť hlavy neobstála. Výskum potvrdil, že práve sex by mal migrénu zmierniť alebo úplne odstrániť. Sex dokonca celkovo uľaví od bolesti chrbta, pri artritíde, či menštruácii.

Menšie riziko rakoviny prostaty

Štúdiá potvrdili, že pravidelný sex znižuje vznik rakoviny u mužov. Vedci sa domnievajú, že je to výsledok častého vyprázdňovania a prečistenia.