„Najhorší možný spôsob, ako si nájsť vyvoleného partnera, je zoznamka na internete. Chceme objaviť všetko naraz a to s malým úsilím. Lenže, takýto vzťah potom nemá žiadne základy, chýba mu kreativita a aj na rande budete chodiť na samé nudné miesta. Ak už chcete silou mocou hľadať lásku na internete, zamerajte sa na sociálne siete. Tam sú ľudia o čosi prirodzenejší ako na zoznamovacích portáloch,“ hovorí Susan McCord, ktorá sa venuje vzťahovému poradenstvu.

Trebárs na letisku

Susan odporúča osobné stretnutie, kde sú ľudia prirodzení a prejaví sa ich charakter. „Športový typ nie je niekto, kto si tenisky obuje raz za mesiac na prechádzku do mesta. Kultúru nevyhľadáva niekto, kto si na stĺpoch verejného osvetlenia číta čo hrajú v kine,“ myslí si poradkyňa, ktorá našla miesta, kde môže žena nájsť skvelého muža. Ktoré to sú? „Napríklad letisko, horská chata, kemp, park, alebo aj nudistická pláž. Sem chodia ľudia, ktorí majú rovnakú krvnú skupinu.“

Do you speak English?

„Skvelé na zoznamovanie môže byť modelovanie z hliny, kurz spoločenských tancov, džezový koncert, alebo jazykový pobyt. Na tie chodí aj veľa nezadaných mužov. A ak tam svojho vyvoleného aj nestretnete, určite sa aspoň niečo nové naučíte,“ uzatvára s úsmevom Susan.