Sex nie je v živote všetko, na tom sa zhodneme. Každý ho však chceme zažívať a, samozrejme, čo najlepší. Ak ste s tým svojím úplne spokojná, ďalej čítať nemusíte, ale vedzte, že existujú ženy, ktoré zažívajú takmer tridsať druhov orgazmov. Šokujúce? Profesionálna sexkoučka Julie Gaia Poupětová sa zatiaľ dopracovala k číslu dvadsaťsedem a stále má vraj čo objavovať: „Ešte som neprežila napríklad prsný orgazmus, čo je celkom zaujímavá vec,“ hovorí s úsmevom. Prečo niektoré ženy podľa nej musia ťažko pracovať hoci len na jednom druhu vyvrcholenia?

Nepoznáme svoj klitoris

„Mojím snom je, aby sa anatómia klitorisu konečne dostala do učebníc pre základné školy. Deti by sa mali učiť pre život užitočnú biológiu. V školách nám hovoria iba o rozmnožovaní, ktoré sme dostali od prírody do vienka, aby sme nevyhynuli. Ale milovanie je predsa iná, vzrušujúca aktivita,“ naznačuje prvá česká sexkoučka svoje videnie problému. „Ženy nevedia, ako vyzerá klitoris, kde vlastne je a že má v skutočnosti deväť až trinásť centimetrov. Do jeho vrcholka ústi až deväťtisíc nervových zakončení. Je to najcitlivejšie zatiaľ poznané miesto v ľudskej ríši,“ dodáva takmer poeticky.

„Každá z nás má takisto niekoľko spúšťačov vzrušenia na rôznych miestach tela. Treba ich len objaviť, uvedomiť si reflexy a vedome ich zmeniť. Predstavte si, že telo vás dokáže obdarúvať aj trištvrte hodiny príjemnými záchvevmi každých päť minút, hoci ste vstali po masturbácii z postele a robíte už niečo iné. Telo sa otvorilo...“ hovorí sexkoučka, ktorá vydala odvážne DVD o orgazme a masturbácii. Keďže umenie sebamilovania nie je prirodzenou súčasťou našej genetickej výbavy, netreba sa spoliehať na vlastnú intuíciu. Stojí za to objaviť nepoznané. „Osemdesiattriročná Američanka Betty Dodsonová, autorka slovného spojenia sexkouč, učí ženy masturbovať už polstoročie a stále vedie aktívny sexuálny život. Vyzerá na šesťdesiat! Aj to by mohla byť dobrá motivácia na sebapoznávanie, nie?“ usmieva sa Julie Poupětová, ktorá pôvodne vyštudovala imunológiu a vývojovú biológiu.

Domáca revolúcia

Objaviť potenciál svojho tela je fajn, ale očarená a „osvietená“ žena sa v konečnom dôsledku vracia do postele k pánovi Božskému, ktorý použije obohraný scenár a opäť čaká na potlesk. „Ženám hovorím, že ako prvé musia urobiť malú domácu revolúciu,“ hovorí lektorka. „Muži totiž v posteli od  ženského tela očakávajú, že sa bude správať ako mužské – zafunguje rýchlo, jednoducho sa vzruší a pri súloži pomerne ľahko dosiahne orgazmus spôsobom, ktorý je prirodzený pre mužov. To sa musí zmeniť,“ dodáva, ale zároveň priznáva, že jednoduché to nie je. „Muži často obhajujú svoju pozíciu tým, že sa nepotrebujú nič učiť. Robia tak zo strachu pred neznámym, v obave o zabehnutý vzťah, pre ego, je to rôzne,“ priznáva lektorka horúcu pôdu pod nohami žien, ktoré odkryli netušené možnosti svojho tela a nechcú sa ich už vzdať. „Áno, môže to viesť aj ku koncu vzťahu,“ ostáva len konštatovať sexkoučke.

Vyberajte slová

Ak však máte partnera ochotného počúvať, svetielko na konci tunela pre vás existuje. Ako teda dať najavo, čo chceme? „Muži sú dosť vizuálni. Preto sa oplatí sadnúť spolu nad atlas anatómie so slovami: Poď, toto je veľmi zaujímavé, musím ti niečo ukázať, čo všetko sme nevedeli, aké chyby sme robili, čo všetko nám v škole a doma zamlčali... Všímate si ten plurál? Nie ty si to robil zle a ja všetko viem, ale my sa chceme niekam posunúť, aby nám bolo lepšie,“ dvíha prst Julie. Samozrejme, nie vždy to vyjde a treba sa pripraviť aj na scenár, ktorému chýba pochopenie a radostné prispôsobenie: „Žena sa konečne odhodlá, muž si ju vypočuje, ale nereaguje. Takže celý proces snaženia bol nanič, naopak, môže sa vytvoriť ešte väčší blok v erotickej komunikácii,“ priznáva. Kto sa však bojí, nech nechodí do lesa... Možno práve vám to vyjde a naučíte sa obaja „napĺňať láskou a príjemnými prežitkami oblasť svojho tela, ktorá pôvodne sedela niekde v hladomorni“, uzatvára poeticky sexkoučka.