Nový výskum zisťoval, ktoré ženy sú pre mužov najatraktívnejšie! A tiež, ako farba vlasov súvisí so sexuálnym apetítom. Prieskum urobili na vzorke 800 mužov, ktorí hľadali partnerku na internetovej zoznamke. O koho bol najväčší záujem - o plavovlásku, tmavovlásku, ryšavú? Alebo mužov priťahujú šediny? 

Blond láka

Iba sa potvrdilo, že ženská atraktivita súvisí s jej hlavou.  Nie náhodou medzi zlatokopkami vedú nápadné blondíny. Svetlé vlasy žene pridajú atraktivitu a pôsobí vďaka nim mladšie. A na mladé mäsko si najmä bohatí muži potrpia. Svetlovlasé ženy  vnímajú ako atraktívnejšie a veľmi ženské. Veď aj podľa prieskumu by polovica opýtaných mužov brala do spálne atraktívnu blondínku.

 

Ostatné dámy si priečky podelili a rozdiely neboli také výrazné. Evidentne platí - kto nemal ryšavú, nevie, čo je láska. Áno, ryšavky sa umiestnili ako druhé a na to, aké sú v posteli, bolo zvedavých 18 percent pánov.

Tesne za nimi skončili s pätnástimi percentami čiernovlásky a po nich brunetky, ktoré skončili so 14 percentami. Najmenší záujem majú páni  o ženy so sivými vlasmi. A nešlo o babky, veď mnohé tmavovlásky začínajú šedivieť aj pred tridsiatkou. Keby si to nechali tak a ukázali pravú "tvár", záujem by mali  iba dve percentá mužov. Nuž, robia chybu, je veľa striebrovlasých dám, ktoré sú veľmi atraktívne so šedinami. Navyše, šediny znamenajú aj skúsenosti. A tie v spálni nie sú na zahodenie!

Náruživé brunetky

Kto sa dá nalákať iba na farbu vlasov, môže sa zmýliť. Pretože, muži síce túžia po blond žene, občas sú ale sklamaní. Z pánskych skúseností  vyplynulo, že oveľa lepšie milenky sú tmavovlasé ženy. Hnedovlásky s a podľa prieskumu dajú najľahšie nahovoriť na akýkoľvek erotický experiment a sú náruživé. Na druhej strane, blondínky ovládajú umenie potešiť muža. Za kratší koniec ťahajú čiernovlásky.  Vraj sú priveľmi dominantné a nie každý chlap chce byť v posteli podriadený. 

Ryšavky muži ocenili ako veľmi zmyselné. Nuž a ženy so šedinami získali prívlastok náročné. Možno preto je o ne taký malý záujem. Chlapi sa ich boja!

Hnedovlasévšak majú aj jedno nelichotivé prvenstvo. Vraj sú zo všetkých žien najčastejšie neverné. Až tretina si hľadá milenca, hoci sú zadané! A ktoré sú najvernejšie? Prekvapujúco, z prieskumu vyšli najlepšie ryšavé krásky.

 

Anketa

Akú farbu vlasov považujete za najatraktívnejšiu vy?