Výskumov o ženskej kráse sú stovky, no existuje aj opak? Na vratkú pôdu fyzickej atraktivity pre opačné pohlavie sa rozhodli vstúpiť výskumníci z Veľkej Británie. Zistili, že ženy na mužoch najviac obdivujú hrudník, pričom až 24 percent si vybralo za najatraktívnejšie na mužoch mužské prsia.

Nasledovali vlasy s 22 percentami. Stojí za zmienku, že ako ženy starnú, tak sú pre ne vlasy na mužoch čoraz príťažlivejšie. Zrejme je to preto, že muži s plnou hlavou vlasov sa s pribúdajúcimi rokmi hľadajú podstatne ťažšie.

Idol je slalovec

Treťou najatraktívnejšou časťou mužského tela pre ženy boli paže (19 percent), nasledoval zadok (13 percent) a tvar tela do V (9 percent). Oči dosiahli len 3 percentá a iba 2 percentá žien uviedli za najatraktívnejšiu na mužovi jeho tvár. Takže, ak je ten váš škaredý ako opica, vašim kamarátkam to vadiť nebude, stačí, že bude ako Rambo.

Aký je váš sexy muž?
Zdroj: shutterstock

Výskum priniesol tiež zaujímavé zistenie, podľa ktorého vzdelané ženy s vyšším príjmom si na mužoch všímajú brucho a hruď, kým dámy s nižšou výplatou mužské ruky. Na rozdiel od chlapov, ktorí sa pozerajú aj na vlasy, či pery žien, tieto časti tela ženy na mužoch vôbec nezaujímali. Zdá sa, že v Anglicku sa zrodil nový idol: holohlavý svalovec...